lody z balic sport

Pół godziny gry w przewadze i tylko remis. Korona wywozi jeden punkt z Wrocławia

niedziela, 18 sierpnia 2024 16:40 / Autor: Maciej Piętka
Maciej Piętka

W piątej kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1. Jedyną bramkę dla kielczan zdobył Adrian Dalmau.

I Połowa

2 minuta: Groźna sytuacja wrocławian. Po zablokowanym strzale z rzutu wolnego, piłka spadła pod nogi Petrova, który uderzył w kierunku lewego słupka bramki kielczan. Skuteczna interwencja Dziekońskiego.

9’: Pierwsza „próba” Korony. Strzał Remacla poleciał jednak wysoko w trybuny.

10’: Bardzo blisko bramki dla gospodarzy. Na długi słupek do Matsenki, piłkę wrzucił Nahuel. Ukrainiec spudłował z bardzo bliskiej odległości.

14’: Rzut wolny dla Koroniarzy. Po wrzutce Pedro Nuno, niecelny strzał z nieprzygotowanej pozycji oddał Matuszewski.

16’: Dobra zespołowa akcja kielczan. W jej ostatniej fazie zablokowany został Pedro Nuno.

26’: Nudniejszy fragment spotkania zakończony strzałem „na wiwat” Nahuela.

30’: Groźne zderzenie Matsenki i Matuszewskiego zakończone żółtą kartką tego drugiego.

38’: Piłkarze bawią się dziś w rugby. Kolejne uderzenie w trybuny. Wykonawcą znów Nahuel.

43’: Do prostopadłej piłki ruszył Musiolik. Dobrze ustawiony w tej sytuacji był jednak Dziekoński.

45’: Oba zespoły próbowały zamknąć połowę bramką. Najpierw dwójkową akcję Pokornego i Schwarza zablokował Resta. Kontra Koroniarzy wyprowadzona przez Szykawkę zakończyła się… strzałem w trybuny Pedro Nuno.

II Połowa

51’: Rzut rożny dla wrocławian zakończony niegroźnym uderzeniem Petkova. Chwilę później, równie niegroźna, odpowiedź Remacla.

59’: Genialne prostopadłe podanie Pedro Nuno do Szykawki. W ostatniej chwili idącego sam na sam Białorusina nieprzepisowo zatrzymał Matsenko, za co otrzymał czerwoną kartkę.

64’: Indywidualna akcja Ortiza zakończona niecelnym strzałem

66’: Wrzutka Trejo do Długosza, który zgrał głową do Pedro Nuno. Jego strzał został jednak szczęśliwie zablokowany przez wrocławian.

68’: W niebezpiecznej odległości od bramki sfaulował Hofmeister. Na szczęście gracze Śląska nie potrafili wykorzystać rzutu wolnego.

74’: Mimo gry w 10 to podopieczni Jacka Magiery kreują kolejne sytuację. Kilku piłkarzy dryblingiem minął Nahuel po czym wystawił piłkę niepilnowanemu Żukowskiemu. Prawemu obrońcy nie udało się jednak skierować futbolówki do siatki.

77’: Dwójkowa akcja napastników Korony. Piłkę tyłem do bramki utrzymał Szykawka i podał ją do Dalmau. Niestety Hiszpan uderzył wprost w Leszczyńskiego.

83’: Fatalne zachowanie i strata Fornalczyka. Piłkę przejął Ortiz, a po jego akcji futbolówka wylądowała pod nogami Petkova, który huknął… na szczęście w poprzeczkę. Dużo szczęścia miał Dziekoński.

84’: Bardzo dobry strzał z dystansu Pedro Nuno. Dobijać próbował Matuszewski – w obu przypadkach niecelnie.

87’: Dobra wrzutka ustawionego na prawej obronie (!) Pięczka. Idealnie w polu karnym odnalazł się Dalmau i pewnie skierował piłkę do siatki.

90+3’: Wyrównanie… Dobrą akcję Żukowskiego wykorzystał Petr Schwarz.

90+5’: Dogranie Matuszewskiego w pole karne. W trudnej sytuacji piłkę przyjął Szykawka, po czym przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Śląsk Wrocław – Korona Kielce 1:1 (0:0)

Bramki: Schwarz 90+3’ – Dalmau 87’

Śląsk: Leszczyński – Matsenko, Petrov, Petkov, Guercio (Baluta 90+1’) – Ince (Ortiz 46’), Cebula (Jezierski 46’, Żukowski 67’), Pokorny, Schwarz, Nahuel – Musiolik (Eyamba 81’)

Korona: Dziekoński – Zwoźny (Pięczek 76’), Trojak, Resta, Matuszewski – Długosz (Błanik 69’), Remacle (Dalmau 72’), Hofmeister (Kamiński 76’), Pedro Nuno, Trejo (Fornalczyk 69’) – Szykawka

Żółte kartki: Nahuel 44’, Petrov 54’ – Matuszewski 30’, Hofmeister 68’, Resta 70’, Trojak 90+1’

Czerwone kartki: Matsenko 59’

Sędzia: Daniel Stefański