[Podsumowanie III ligi] KSZO ratuje remis w ostatnich sekundach

poniedziałek, 26 października 2020 13:05 / Autor: Sebastian Kalwat

W spotkaniu 16. kolejki rozgrywek III ligi, zawodnicy KSZO Ostrowiec Św. zremisowali na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 2:2. Dla podopiecznych trenera Tadeusza Krawca ten remis jest o tyle cenny, iż w trakcie meczu dwukrotnie przegrywali, ale w obu przypadkach potrafili doprowadzić do wyrównania. Pozostałe spotkania z udziałem innych świętokrzyskich drużyn na tym poziomie zostały odwołane z powodu zagrożenia epidemicznego.

Świetnie w ten mecz weszli zawodnicy Siarki, którzy w 8. minucie mieli rzut karny po faulu Majewskiego na Kargulewiczu. Skutecznie egzekwował go Mateusz Janeczko i gospodarze objęli prowadzenie.

Mimo kilku szans na podwyższenie prowadzenia, piłkarze z Tarnobgrzegu nie potrafili zdobyć drugiego gola i tuż przed przerwą się to na nich zemściło. Gola na 1:1 zdobył Jakub Chrzanowski i do przerwy wynik się już nie zmienił.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony, swoją drugą bramkę zdobył Mateusz Janeczko, ponownie wyprowadzając Siarkę na prowadzenie. Po utracie gola zawodnicy z Ostrowca mocniej zaatakowali i w 55. minucie, po strzale Mateusza Mąki, gospodarzy przed stratą bramki uratowało spojenie słupka z poprzeczką.

Ostatnie słowo w tym meczu należało do ostrowczan. Na chwilę przed zakończeniem spotkania w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Przemysław Dwórzyński i wpakował piłkę do bramki Siarki, zapewniając piłkarzom KSZO cenny punkt w tym spotkaniu.

Po remisie z Siarką KSZO z dorobkiem 20 punktów zajmuje dziesiąte miejsce w rozgrywkach III ligi.

Siarka Tarnobrzeg - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:2 (1:1)

Bramki: 8', 47'Janeczko (k) - 41' Chrzanowski, 90'  Dwórzyński.

Siarka: Kowal - Kowalik, Józefiak, Duda, Sulkowski (67' Gessner), Janeczko (88' Wdowiak), Tabor, Rogala, Kargulewicz, Mróz, Gajewski (67' Bałdyga).

KSZO: Lipiec - Głaz, Dwórzyński, Majewski, Krasniewski, Paweł Kaczmarek (73' Marcin Kaczmarek), Trochim, Zaklika, Mąka, Szydłowski, Chrzanowski.

W 17. kolejce III ligi KSZO zagra u siebie z Wisłą Sandomierz (4 listopada godz 13:30), Korona II również na własnym stadionie podejmie Wisłokę Dębica (31 października godz 13). Zawodnicy ŁKS-u Probudex Łagów będą pauzować.

Tag: kszo III liga