Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Pobiegną dla Bartka!

środa, 27 maja 2015 18:00 / Autor: Damian Wysocki
Pobiegną dla Bartka!
Pobiegną dla Bartka!
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W niedzielę na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Leszka Drogosza w Kielcach odbędzie się trzecia edycja "Piątki dla Bartka". Pięciokilometrową trasę wyjątkowego biegu pokona rekordowa liczba 950 zawodników.

 

Ten bieg jest szczególny bowiem rywalizacja schodzi w nim na dalszy plan. Najważniejsza staję się pomoc małemu Bartkowi. Chłopiec urodził się bez  lewej stopy. Jego rodzice pomimo trudnej sytuacji nie załamali się i podjęli walkę o to, aby przystojny, mały blondyn mógł normalnie funkcjonować wśród swoich rówieśników. Damian – tata Bartka zaczął biegać. Na początku samotnie, po to by w wysiłku fizycznym rozładować siedzące w nim emocje. Później dla swojego synka postanowił pokonać maraton. Wtedy założył stronę naszmaraton.pl., gdzie dzielił się swoimi doświadczeniami. Na początku w koszulce z napisem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać” startował tylko on i kilku najbliższych znajomych. Później do akcji dołączyli kolejni, a obecnie Drużyna Bartka liczy ponad 300 pozytywnie zakręconych osób.

O wyjątkowym charakterze imprezy mógł się przekonać każdy kto startował w dwóch ostatnich edycjach. Ludzie, którzy w tym dniu pojawiają się w Kielcach tworzą fantastyczną atmosferę. Jest to główny powód tego, że bardzo szybko wyczerpały się miejsca na liście startowej.

Trasa biegu została zlokalizowana  w pobliżu stadionu lekkoatletycznego, gdzie usytuowane zostaną start i meta, a także biuro zawodów. Rywalizacja będzie miał charakter happeningowy. Trasę będzie można przebiec, przytruchtać, a nawet przejść. W tym dniu rywalizacja schodzi na dalszy plan. Organizatorzy dla trójki najszybszych pań i panów  przygotowali wyjątkowe puchary. Każdy uczestnik biegu na mecie otrzyma ręcznie robiony medal oraz butelkę wody. Dodatkowymi atrakcjami "V dla Bartka" będą biegi dla dzieci, a także losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów biegu zaraz po zakończeniu happeningowej rywalizacji. Poczatek imprezy po godzinie 9. 

Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na konto fundacji pomagającej Bartkowi.

W związku z dużą liczbą startujących organizatorzy pakiety startowe będą wydawać już w sobotę od 12 do 18 w biurze zawodów, które mieścić będzie się na Kolporter Arenie.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do kibicowania! 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO