Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Pobiegli „Tropem Wilczym”

niedziela, 06 marca 2022 14:57 / Autor: Damian Wysocki
Pobiegli „Tropem Wilczym”
fot. Miasto Kielce
Pobiegli „Tropem Wilczym”
fot. Miasto Kielce
Damian Wysocki
Damian Wysocki

356 osób ukończyło dziesiątą edycję „Biegu Tropem Wilczym”, która w niedzielę odbyła się w Kielcach.

Zawodnicy zmierzyli się z dziesięciokilometrową trasą ze startem i metą na Rynku. Wśród mężczyzn zdecydowane zwycięstwo odniósł Tomasz Biskupski z Sukowa, który uzyskał 32 minuty i 48 sekund. Podium uzupełnili Dariusz Zagdański i Piotr Picheta, którzy stoczyli ze sobą zaciętą walkę, ale do triumfatora stracili blisko cztery minuty.

– To impreza typowo patriotyczna. To dobre przetarcie przed startem sezonu. Zawsze zaczynam w Kielcach. W tym dniu łączymy sport i patriotyzm. To szczególnie ważne, jeszcze mocniej w obecnych czasach. Oddaliśmy hołd, którzy walczyli za wolną Polskę. Solidaryzujemy się z tymi, którzy teraz walczą o wolną Ukrainę – powiedział Tomasz Biskupski.

Wśród kobiet, z czasem 41 minut i 15 sekund triumfowała Wioletta Kierczyńska z Brzezin. Wyprzedziła Igę Lawinowską i Annę Latkowską.

– Czuję się bardzo dobrze. W Kielcach nie ma łatwych tras. Nie skupiałam się na rywalizacji – tylko, żeby przebiec jak najlepiej. Warunki były bardzo dobre. Trasa była urozmaicona. Upamiętniliśmy należycie swoją historię, ale swoje myśli mamy przy Ukraińcach. Jestem nauczycielką wychowania fizycznego. W swojej szkole mamy uczniów z tego kraju. Wiemy, jak to mocno przeżywają. Robimy wszystko, aby im pomagać – powiedziała Wioletta Kierczyńska.

W trakcie zawodów odbyła się zbiórka na rzecz dzieci z domu dziecka z Ukrainy, które od kilku dni znajdują się w jednym z podkieleckich hoteli.

Ideą projektu biegowo-edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Niebawem na naszej stronie internetowej pojawi się obszerna fotogaleria z niedzielnego biegu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO