Płock pozostaje w grze o Final4

środa, 10 maja 2023 20:37 / Autor: Damian Wysocki

W pierwszym ćwierćfinale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, Orlen Wisła Płock zremisowała przed własną publicznością z Magdeburgiem 22:22.

Zdecydowanym faworytem do awansu jest mistrz Niemiec, który lepiej rozpoczął mecz, bo od prowadzenia 7:2. Goście dobrze bronili, do tego mieli oparcie w postaci bramkarza.

W następnych minutach „Nafciarze” zaczęli odrabiać straty, zbliżyli się do rywala nawet na bramkę, ale ten schodził na przerwę prowadząc 12:9.

Po sześciu minutach drugiej części Magdeburg prowadził już 15:9. Płocczanie znów zaczęli gonić. Bardzo dobrze bronili, zaczęli wyprowadzać kontrataki. W 57. minucie Orlen Wisła przegrywała jeszcze 18:22. Do końca spotkania trafiali tylko oni. Mogli nawet wygrać. W ostatniej akcji Siergiej Kosorotow trafił jednak w słupek.

W czwartek Barlinek Industria Kielce zagra na wyjeździe z Telekomem Veszprem. Orlen Wisła rozegra rewanż w Niemczech w następną środę.