Plama zmazana. Pewna wygrana Korony Handball

niedziela, 10 kwietnia 2016 19:48 / Autor: Damian Wysocki

Korona Handball w meczu 14. kolejki pierwszej ligi piłkarek ręcznych wygrała we własnej hali z AZS-em AWF-em Warszawa 34:26.

Kielczanki od początku dominowały na parkiecie. W pierwszych trzydziestu minutach popełniały jednak zbyt wiele błędów, ale na szczęście to samo robiły zawodniczki z Warszawy. Podopieczne Tomasza Popowicza do szatni schodziły prowadząc 14:9. W drugiej połowie zawodniczki Korony rozpoczęły swój koncert gry i sukcesywnie powiększały przewagę.  Bardzo dobry mecz zanotowała Marta Rosińska, która jedenaście razy pokonywała bramkarkę rywalek. Ostatecznie Korona Handball pokonała AZS AWF Warszawa 34:26 i ciągle pozostaje w walce o awans do PGNIG Superligi.