PGE VIVE o krok od Final Four!

sobota, 27 kwietnia 2019 19:18 / Autor: Piotr Natkaniec

Mecz marzeń PGE VIVE Kielce. Kielczanie wygrali pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie z Paris Saint-Germain 34:24 (16:11) i są o krok od najlepszej czwórki Ligi Mistrzów. Najpierw jednak trzeba będzie obronić zaliczkę za tydzień w Paryżu.

Pierwsza połowa była doskonała w wykonaniu podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. Świetnie pomiędzy słupkami spisywał się Cupara, w obronie pewnie grał Jurkiewicz, a w ataku cuda wyczyniali Karalek i Cindrić. Legendarny bramkarz PSG, Thierry Omeyer mógł tylko rozkładać bezradnie ręce na perfekcyjne ataki gospodarzy. Druga część gry była przez moment wyrównana. Paryżanie naciskali na kielczan, próbowali odrabiać straty, ale od 45 minuty PGE VIVE znów zaczęło grać tak, że goście mogli tylko przyglądać się jak na tablicy wyników rośnie ich strata. Na 60 sekund przed końcem kielczanie prowadzili 9 golami, ale po kolejnej nieudanej akcji PSG, ostatniego, ustalającego gola rzucił na pustą bramkę Cupara.

Rewanż odbędzie się za tydzień w niedzielę.

PGE VIVE KIELCE - Paris Saint-Germain 34:24 (16:11)