Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Orowicz zostanie wypożyczona do Startu

czwartek, 22 sierpnia 2019 09:03 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Aleksandra Orowicz, bramkarka Korony Handball, trafi do EKS-u Startu Elbląg na zasadzie rocznego wypożyczenia. Kluby osiągnęły już porozumienie w tej sprawie. Niebawem zostanie parafowana umowa transferowa.  

Orowicz trenuje z drużyną z Elbląga od dwóch tygodni. 23-latka wystąpiła już w kilku meczach sparingowych nowego zespołu. Utalentowana bramkarka chce dalej grać w PGNiG Superlidze, co zwiększa jej szansę na powołania do seniorskiej reprezentacji Polski.

– Wszystkie szczegóły zostały już dogadane. Oli zależy na występach w Superlidze, dlatego nie będziemy jej w żaden sposób blokować. To jednak bardzo wartościowa zawodniczka, z którą wiążemy plany na przyszłość. Mamy nadzieję, że w tym roku zyska kolejne doświadczenia, a w natępnym sezonie wróci już do nas – informuje Krzysztof Demko, wiceprezes kieleckiego klubu.

Kontrakt Aleksandry Orowicz z Koroną Handball obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. W kadrze kieleckiego klubu pozostają trzy bramkarki: Małgorzata Hibner, Anna Nazimek i Marta Chodakowska. Ostatnia z nich  będzie gotowa do gry dopiero na przełomie października i listopada. Obecnie wraca po operacji kolana do pełnej sprawności. 

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO