Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Norweg nowym piłkarzem Korony Kielce?

wtorek, 02 kwietnia 2024 16:14 / Autor: Michał Gajos
Norweg nowym piłkarzem Korony Kielce?
Fot. Stabæk
Norweg nowym piłkarzem Korony Kielce?
Fot. Stabæk
Michał Gajos
Michał Gajos

Korona Kielce podpisze umowę z nowym zawodnikiem. Reakcją na kontuzję Nono ma być zakontraktowanie 28-letniego, Fredrika Krogstada.

Kielczanie bardzo nieoczekiwanie i nieplanowanie ponownie otworzyli furtkę do kadry ekstraklasowej drużyny. Wszystko z powodu poważnej kontuzji Nono (Hiszpan zerwał więzadła krzyżowe). Dyrektor sportowy klubu, Paweł Golański, niemal natychmiast wziął telefon w dłoń, uruchamiając swoje kontakty.

Pierwszym owocem jego nagłych działań był powrót do Kielc Petteriego Forsella. Fin parafował z Koroną umowę obowiązującą do końca trwającego sezonu. Podobnie sprawa ma wyglądać w przypadku jeszcze jednego piłkarza, jaki wzmocni rywalizację w zespole Kamila Kuzery.

Mowa o Norwegu, Fredriku Krogstadzie, którego nazwisko pojawiło się w mediach społecznościowych i o którym w poniedziałek pisał tamtejszy portal Nettavisen. Krogstad to zawodnik ofensywnych formacji, mogący grać na obu skrzydłach oraz – przede wszystkim – w środkowej strefie boiska.

28-latek całą swoją piłkarską karierę spędził w macierzystym kraju, notując łącznie 145 występów w norweskiej ekstraklasie, gdzie zdobył 9 bramek i 8 asyst.

Po sezonie 2023 rozstał się Stabæk, w którym pełnił nawet funkcję kapitana, rozwiązując kontrakt. Od tego czasu pozostawał bez klubu, jednak trenował w klubie Vålerenga.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO