Młodzież „pogoniona” przez Portowców. Ze Szczecina wracamy na tarczy

sobota, 20 lipca 2024 19:19 / Autor: Maciej Piętka
Maciej Piętka

W pierwszej kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała z Pogonią Szczecin 0:3.

Najciekawsze akcje:

I Połowa

5 minuta: groźna akcja Kamila Grosickiego, który ograł Zwoźnego i dośrodkował zewnętrzną częścią stopy. Na przedpolu skutecznie piąstkował Dziekoński.

12 minuta: kombinacyjna akcja Pogonii. Do strzału doszedł Koulouris, uderzył jednak zbyt lekko aby zaskoczyć bramkarza Żółto-Czerwonych.

15 minuta: pierwsza groźna sytuacja Korony. Po wrzutce z prawej strony najbliżej szczęścia był Szykawka, który został jednak zatrzymany przez jednego z obrońców Portowców.

20 minuta: mocarne uderzenie Wahlqvista sprzed pola karnego. Na szczęście niecelne.

33 minuta: pierwszy celny strzał Korony. Uderzenie Nagamatsu nie mogło jednak zagrozić dobrze ustawionemu Cojocaru.

35 minuta: gol dla Pogonii. Z lewej strony uciekł Koutris, po czym wykorzystał złe ustawienie defensywy Korony i dograł do niepilnowanego Koulourisa, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Dziekońskiego.

37 minuta: powtórka akcji sprzed dwóch minut. Tym razem do greckiego napastnika dośrodkował Grosicki. Jego uderzenie ostatecznie ugrzęzło w bocznej siatce.

40 minuta: strzał z ostrego kąta Bichakhchyana obroniony nogami przez Dziekońskiego.

II Połowa

47 minuta: drugi gol dla Portowców. Dawid Błanik zablokował ręką dośrodkowanie Grosickiego. Sędzia bez zastanowienia wskazał na jedenasty metr, a karnego na bramkę zamienił Koulouris.

57 minuta: kolejne niecelne uderzenie Bichakhchyana. Tym razem minimalnie nad poprzeczką.

58 minuta: bardzo dobra akcja Martina Remacla. Jego dośrodkowanie leciało wręcz po linii bramkowej, niestety żaden z Żółto-Czerwonych nie był w stanie go przeciąć.

65 minuta: dobra indywidualna akcja sfaulowanego na końcu Długosza. Uzyskany stały fragment gry nie przerodził się w nic groźnego.

76 minuta: kolejna ciekawa próba Długosza. Sprowadzony z Rakowa skrzydłowy ograł Koutrisa przy narożnej chorągiewce. Wpadł w pole karne, niestety jego podanie zostało zablokowane.

81 minuta: dość długa przerwa spowodowana kontuzją bramkarza Pogonii.

84 minuta: trzecia bramka dla Portowców. Bardzo dobrym dryblingiem popisał się wprowadzony chwilę wcześniej Gamboa. W ostatniej chwili wystawił piłkę niepilnowanemu Łukasiakowi, który skierował ją do siatki.

Pogoń Szczecin – Korona Kielce 3:0 (1:0)

Bramki: Koulouris 35’, 47’, Łukasiak 84’

Pogoń: Cojocaru – Wahlqvist, Zech, Malec, Koutris – Bichakchyan (Korczakowski 89’), Przyborek (Gamboa 83’), Ulvestad, Gorgon (Łukasiak 66’), Grosicki (Paryzek 66’) – Koulouris (Leo Borges 89’).

Korona: Dziekoński – Zwoźny, Malarczyk, Trojak, Matuszewski – Błanik (Długosz 54’), Nagamatsu (Remacle 54’), Hofmeister, Strzeboński (Pedro Nuno 54’), Fornalczyk (Chojecki 85’) – Szykawka (Dalmau 54’).

Żółte kartki: Ulvestad 10’ – Zwoźny 9’, Strzeboński 33’, Fornalczyk 70’

Sędzia: Marcin Szczerbowicz