Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM
Magazyn EURO 2020

SPORT

Młodzież na dłużej w Suzuki Koronie Handball. „To przyszłość drużyny”

środa, 19 maja 2021 06:58 / Autor: Damian Wysocki
Młodzież na dłużej w Suzuki Koronie Handball. „To przyszłość drużyny”
Młodzież na dłużej w Suzuki Koronie Handball. „To przyszłość drużyny”
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Trzy młode szczypiornistki podpisały nowe umowy z Suzuki Koroną Handball. Na pewno kolejny rok w Kielcach spędzą 18-letnia obrotowa Zuzanna Zygadlewicz oraz skrzydłowe: 21-letnia Natalia Jach i 19-letnia Zofia Staszewska.

– Idzie młodzież. Wchodzi do zespołu i dobrze się rozwija. Nie mam wątpliwości, że te dziewiczyny będą grać na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że to przyszłość naszej drużyny w kolejnych latach – mówi Krzysztof Demko, wiceprezes Suzuki Korony Handball, cytowany przez stronę internetową kieleckiego klubu.

– Wiadomo, że jeszcze nie prezentują poziomu Superligi, ale zderzanie się na treningach z silniejszymi i lepszymi zawodniczkami też będzie wiele im dawać. Niech naciskają, zabierają minuty na boisku bardziej doświadczonym koleżankom, niech trener ma ból głowy. Cieszę się, że kolejne wychowanki zasilają pierwszy zespół. Ukłon w stronę trenerek Stanisławy Grzegolec i Moniki Cieszek, bo bardzo dużo młodych zawodniczek podpisało nowe kontrakty. Pokazuje to, że nasze szkolenie młodzieży działa na bardzo dobrym poziomie. To jest motywujące dla wszystkich młodych dziewczyn trenujących w klubie, że pierwszy zespół i Superliga to nie jest abstrakcja –  przyznaje Demko.

Wcześniej nowe umowy z kieleckim klubem parafowały Małgorzata Hibner, Magdalena Kędzior, Sandra Zimnicka, Magdalena Skowrońska, Honorata Czekala, Alicja Grzejszczak i Martyna Szymanik. Po przerwie macierzyńskiej wraca Honorata Gruszczyńska. Jeśli awans do PGNiG Superligi stanie się faktem, w życie wejdzie kontrakt prawej rozgrywającej – Alicji Pękali, która obecnie gra w Starcie Elbląg. Z wypożyczenia do Piotrcovii wróci Magda Więckowska. Klub jest już „po słowie” z nową leworęczną skrzydłową.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO