Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Młodsza z sióstr Więckowskich w szerokiej kadrze na EURO

piątek, 23 października 2020 17:02 / Autor: Damian Wysocki
fot. Patryk Ptak
Damian Wysocki

Magda Więckowska, zawodniczka Korony Handball, znalazła się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na grudniowe mistrzostwa Europy w Norwegii. W tym sezonie 20-letnia rozgrywająca gra na zasadzie wypożyczenia w superligowej Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

Trener Arne Senstad wpisał na listę 35 zawodniczek. Z tego grona wyselekcjonuje kadrę, która od 3 grudnia będzie walczyć w Norwegii. "Biało-czerwone" w fazie grupowej zmierzą się kolejno z gospodyniami, Rumunią i Niemcami. Wszystkie spotkania odbędą się w Trondheim.

– Ostatnie miesiące to duże wyzwanie, także dla naszego zespołu. COVID-19, to coś, z czym każdy musi walczyć. Zdarzenia losowe i kontuzje, których udziałem były reprezentantki Polski, mocno utrudniły przygotowania do EURO – mówi trener Arne Senstad.

– Myślę, że wszyscy rozumieją, że gra z Norwegią, Rumunią i Niemcami będzie dla nas ogromnym wyzwaniem. Mam nadzieję, że uda nam się wykorzystać te mistrzostwa, aby dać naszym młodym dziewczynom ważne doświadczenie i motywację do ciężkiej pracy, którą rozpoczęliśmy, aby za kilka lat osiągnąć wyznaczony cel – uzupełnia norweski szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Od połowy listopada powołane zawodniczki zostaną poddane  ścisłemu reżimowi sanitarnemu związanemu z testami w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2. Polki pod koniec listopada spotkają się w Koszalinie, gdzie rozegrają sparingi z Serbią i Rosją.

Jego podopieczne pod koniec listopada zbiorą się w Koszalinie. Tam czeka je ostatni sprawdzian przed ME w postaci gier kontrolnych z innymi finalistami turnieju. 27 listopada Biało-Czerwone zagrają z Serbią, a dwa dni później z Rosją. Nasza kadra już od 16 listopada wkroczy w reżim sanitarny związany z testami w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO