Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Mecz pozorów we Wrocławiu. Korona pojedzie po utrzymanie do Łodzi

niedziela, 21 maja 2023 14:25 / Autor: Damian Wysocki
Mecz pozorów we Wrocławiu. Korona pojedzie po utrzymanie do Łodzi
fot. Mateusz Kaleta
Mecz pozorów we Wrocławiu. Korona pojedzie po utrzymanie do Łodzi
fot. Mateusz Kaleta
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Korona Kielce będzie musiała wywalczyć utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie na boisku. Aby nerwowo nie wyczekiwać na wieści z innych stadionów, musi wygrać z Widzewem w Łodzi.  W niedzielę, w przedostatniej kolejce, drugie zwycięstwo z rzędu osiągnął Śląsk Wrocław, który bez problemu ograł u siebie Miedź Legnica 4:2.

Podopieczni Jacka Magiery nie mają marginesu błędu. Przed startem 33. kolejki tracili dwa punkty do Wisły Płock i trzy do Korony Kielce, z którą mają gorszy bilans bezpośrednich spotkań.

Przez dwadzieścia minut Miedź, która spadła jako pierwsza, dawała nadzieję, że jest w stanie urwać punkty rywalom zza miedzy.

W końcówce pierwszej połowy Śląsk zadał jednak szybkie dwa ciosy. W 38. minucie gola zdobył Petr Schwarz, a 180 sekund później, w pierwszej akcji po wznowieniu, wynik podwyższył John Yeboah.

Na początku drugiej części, w 52. minucie, dystans zmniejszył Andrzej Niewulis. Kilka chwil później doszło do skompromitowania defensywy legniczan, którzy popełnili błąd przy wyprowadzaniu piłki, a gola z łatwością strzelił Nahuel Leiva.

Kwadrans przed końcem wynik znów podwyższył John Yeboah. W doliczonym czasie ustalił go Koldo Obieta.

Dzięki tej wygranej Śląsk przeskoczył o punkt Wisłę Płock, która jeszcze w niedzielę zagra u siebie z Rakowem Częstochowa.

Nie zmienia to sytuacji Korony Kielce, która o utrzymanie zagra w przyszłą sobotę w Łodzi. Aby nie oglądać się na rywali, będzie musiała wygrać. Śląsk Wrocław zagra z Legią w Warszawie, a Wisła Płock zmierzy się na wyjeździe z Cracovią.

Wszystkie mecze 34. kolejki rozpoczną się o godz. 17.30.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO