Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Łomża Vive wysłała na Euro najwięcej reprezentantów

piątek, 21 stycznia 2022 15:32 / Autor: Damian Wysocki
Łomża Vive wysłała na Euro najwięcej reprezentantów
fot. Grzegorz Trzpil
Łomża Vive wysłała na Euro najwięcej reprezentantów
fot. Grzegorz Trzpil
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Łomża Vive Kielce jest jednym z trzech klubów z największą ilością reprezentantów na mistrzostwach Europy

Jak wyliczył twitterowy profil datahandball, zawodnicy mistrza Polski zasilili siedem różnych reprezentacji: Mateusz Kornecki, Michał Olejniczak, Arkadiusz Moryto i Szymon Sićko (Polska), Dylan Nahi i Nicolas Tournat (Francja), Arciom Karaliok i Uładzisłau Kulesz (Białoruś), Branko Vujović (Czarnogóra), Sigvaldi Gudjonsson (Islandia), Andreas Wolff (Niemcy) oraz Miguel Sanchez-Migallon Naranjo (Hiszpania).

Również po dwunastu zawodników na turniej wysłały Telekom Veszprem i Motor Zaporoże. Tylko o jednego gracza mniej mają Orlen Wisła Płock, Mieszkow Brześć, SC Magdeburg, Flensburg-Handewitt i PPD Zagrzeb. Podium z dziesięcioma szczypiornistami uzupełniają FC Barcelona, MOL-Pick Szeged i Czechowskie Niedźwiedzie.

W sumie na mistrzostwa Europy pojechało 33 zawodników z PGNiG Superligi, w pierwszej fazie turnieju wystąpiło 30 z nich. To daje czwarte miejsce w gronie lig z największą liczbą reprezentantów. Lepszym wynikiem legitymują się tylko niemiecka Bundesliga (87), francuska Star Ligue (43) i węgierska K&H Liga (39).  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO