Łomża Vive rozbiła Zagłębie. Dani Dujszebajew wrócił do gry

sobota, 27 listopada 2021 17:43 / Autor: Damian Wysocki

W sobotnim meczu 11. kolejki PGNiG Superligi, Łomża Vive Kielce pokonała w Hali Legionów 38:24. Do gry po ośmiomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana wrócił Daniel Dujszebajew.

Zgodnie z zapowiedziami, wolne dostało kilku zawodników. W tym byli Alex Dujszebajew, Igor Karacić, Dylan Nahi, Arciom Karaliok i Tomasz Gębala. W kadrze meczowej znaleźli się wracający po urazach Faruk Yusuf i wspomniany Dani Dujszebajew.

„Żółto-biało-niebiescy” zaliczyli bardzo mocną pierwszą połowę. Świetnie w bramce spisywał się Mateusz Kornecki, który odbił 16 z 23 rzutów rywali, co dało mu 70-procentową skuteczność. Po 30 minutach kielczanie prowadzili 18:7. Dani Dujszebajew pojawiał się w obronie, chociaż dwa razy pobiegł do kontry.

Na początku drugiej części mistrzowie Polski utrzymywali mocne tempo. Na kwadrans przed końcem prowadzili 32:15 i zanosiło się na rekord strzelecki w tym sezonie. W końcówce spuścili jednak z tonu. Najskuteczniejszy, z siedmioma bramkami na koncie, był Nicolas Tournat.

Łomża Vive rozegra kolejny mecz w czwartek, 2 grudnia. Jej rywalem na wyjeździe będzie Paris Saint-Germain.

Łomża Vive Kielce – Zagłębie Lubin  38:24 (18:7)

Łomża Vive: Kornecki – Surgiel 2, Sićko 3, Kulesz 4, D. Dujszebajew, Olejniczak 3, Thrastarson 3, Vujović 3, Yusuf 5, Moryto 4, Gudjonsson 2, Tournat 7, Domagała, Sanchez-Migallon 1