Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Łomża Industria wraca na dobre do domu. Na początek spotkanie z „Miedziowymi”

piątek, 28 października 2022 17:05 / Autor: Damian Wysocki
Łomża Industria wraca na dobre do domu. Na początek spotkanie z „Miedziowymi”
Łomża Industria wraca na dobre do domu. Na początek spotkanie z „Miedziowymi”
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Za  zawodnikami Łomży Industrii Kielce wymagające dwa tygodnie, które spędzili w podróżach. Teraz czeka ich chwila odpoczynku. Sześć z siedmiu najbliższych meczów rozegrają w Hali Legionów. W sobotę, w 9. kolejce PGNiG Superligi, podejmą Zagłębie Lubin. 

To kolejny raz, gdy podopieczni Tałanta Dujszebajewa przystąpią do rywalizacji 48 godzin po pojedynku w Lidze Mistrzów. W czwartek wygrali na wyjeździe z Celje Pivovarną Lasko 33:30. W nagrodę zawodnicy zostali zwolnieni z piątkowego treningu.

W sobotę nie powinni mieć problemów z pokonaniem ligowego rywala. Zagłębie wygrało dwa z ośmiu dotychczasowych meczów. W tabeli wyprzedza tylko Sandrę Spa Pogoń Szczecin.

Problemem Tałanta Dujszebajewa są urazy niektórych zawodników, co ogranicza pole manewru. Zapewne cały mecz w bramce spędzi Mateusz Kornecki. W PGNiG Superlidze na boisku zawsze musi przebywać co najmniej dwóch Polaków.

– Będą grali ci, którzy będą mogli. Jest nas 15. Nie wiemy, jak będą wyglądać Arek Moryto i Michał Olejniczak, którzy byli ostatnio przeciążeni – mówi Tałant Dujszebajew, trener kieleckiego zespołu.

– Musimy znaleźć siły. Jest mało czasu na regenerację, ale jesteśmy profesjonalistami. Ciężko pracowaliśmy w okresie przygotowawczym, aby móc rozgrywać takie spotkania – mówi Michał Olejniczak, rozgrywający mistrza Polski.

Sobotni mecz w Hali Legionów rozpocznie się o godz. 18.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO