Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Legendarny napastnik został patronem szkoły w Nowinach

wtorek, 19 października 2021 21:15 / Autor: Damian Wysocki
Legendarny napastnik został patronem szkoły w Nowinach
fot. Gmina Nowiny
Legendarny napastnik został patronem szkoły w Nowinach
fot. Gmina Nowiny
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Włodzimierz Lubański, jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy, został patronem  Liceum Ogólnokształcącego z Klasami Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach. Mistrz olimpijski z Monachium osobiście uczestniczył we wtorkowych uroczystościach. 

Wyboru patrona dokonali uczniowie, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy gminy. Były świetny napastnik zdobył blisko 42 procent głosów.

– Dziękuję, że wybraliście mnie na patrona waszej szkoły. Gdyby ktoś, kiedy miałem szesnaście lat i zakładałem po raz pierwszy koszulkę z orzełkiem na piersi powiedział mi, że w przyszłości będę w szkole swojego imienia, to oczywiście nie uwierzyłbym. A jednak się stało – mówił w oficjalnej przemowie 74-latek.

LO z Klasami Mistrzostwa Sportowego w ZSP w Nowinach działa od września 2019 roku.  Od września współpracuje z Akademią Korony Kielce.

– Jestem zadowolony z  podjętej decyzji. Ten pobyt tutaj był bardzo emocjonujący, prawie jak mecz piłkarski. Wszystko było świetnie zorganizowane.  Tym młodym ludziom, którzy rozpoczynają karierę, my jako sportowcy,  musimy podpowiadać. Niczego nie obiecuję, ale teraz kiedy będę w Polsce, będę miał powód, aby odwiedzić Nowiny – mówił były napastnik, który wywalczył mistrzostwo Polski i sześć krajowych pucharów z Górnikiem Zabrze.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO