Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Krogstad: Mam nadzieję, że tu zostanę, ale planem głównym jest utrzymanie

czwartek, 09 maja 2024 13:23 / Autor: Michał Gajos
Krogstad: Mam nadzieję, że tu zostanę, ale planem głównym jest utrzymanie
Fot. Mateusz Kaleta
Krogstad: Mam nadzieję, że tu zostanę, ale planem głównym jest utrzymanie
Fot. Mateusz Kaleta
Michał Gajos
Michał Gajos

Nowy zawodnik Korony Kielce chce wywalczyć z drużyną utrzymanie i zapracować na kontrakt na przyszły sezon.

Z uwagi na liczne kontuzje, w tym zerwane więzadła krzyżowe przez lider zespołu – Nono, Korona zdecydowała się na zakontraktowanie dwóch nowych zawodników – Petteriego Forsella i Fredrika Krogstada.

Kielczanie wiedzieli, czego oczekiwać po Finie, natomiast Norweg był dużą zagadką. Ostatnie mecze w jego wykonaniu, było ich cztery, dały znać, że będzie wartością dodaną dla ekipy Kamila Kuzery. Jak on sam wyobrażał sobie wejście do naszej ligi i jak owe wejście wyglądało w rzeczywistości?

– Byłem przygotowany na walkę. Wierzę, że się utrzymamy. Mamy w drużynie dużo jakości. Tu jest podobnie jak w Norwegii. Intensywność jest bardzo zbliżona. Największą różnicą jest to, że tu gra się na naturalnej murawie, a w Norwegii głównie na sztucznej, dlatego gra jes szybsza – zauważył.

Gdy trafiał do stolicy Świętokrzyskiego, Kamil Kuzera anonsował go jako typ motywatora. Pomimo krótkiego stażu w klubie i bariery językowej, Krogstad chce pozytywnie wpływać na kolegów swoim nastawieniem. – To sposób, w jaki chcę się pokazywać jako piłkarz. Pokazuję swoje emocje. To bardzo ważna część sezonu, pragnę wnieść do zespołu energię i pomóc mu – powiedział.  

Przed Koroną arcytrudne kolejki i walka o utrzymanie. Pierwszy krok trzeba postawić na terenie lidera, Jagiellonii Białystok. – Rozumiem, dlaczego są najlepszą drużyną ligi. To będzie trudny mecz, ale to możliwe, abyśmy z nimi wygrali. Każdy może wygrać z każdym w tej lidze – przyznał.

Drużyna, w tym Norweg walczy o utrzymanie w lidze, ale sam piłkarz rozgrywa również własną batalię o nowy kontrakt. – Mam nadzieję, że tu zostanę, ale planem głównym jest utrzymanie. Potem będziemy myśleć, co dalej.

Korona wybiegnie na boisko w Białymstoku w sobotę o godz 17:30. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO