Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Kotwica chce dwóch zawodników Korony

czwartek, 29 grudnia 2022 20:27 / Autor: Damian Wysocki
Kotwica chce dwóch zawodników Korony
Kotwica chce dwóch zawodników Korony
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Nie Wieczysta Kraków, ale Kotwica Kołobrzeg będzie nowym klubem Łukasza Sierpiny. Strony osiągnęły już porozumienie. Lider eWinner II Ligi chce ściągnąć jeszcze Adama Frączczaka, który również został wystawiony przez Koronę Kielce na listę transferową po rundzie jesiennej.

Kilka dni temu pojawiła się informacja o tym, że Łukasz Sierpina dołączy do trzecioligowej Wieczystej. Wcześniej jego zatrudnieniem poważnie zainteresowana była Odra Opole. Finalnie, 34-latek ma trafić do Kotwicy. Niebawem rozwiąże za porozumieniem stron kontrakt w Kielcach i dopełni formalności z nowym pracodawcą.

Lider eWinner II Ligi poważnie myśli również o sprowadzaniu Adama Frączczaka, który pochodzi z Kołobrzegu. Nie jest jednak wychowankiem tego klubu, ale w nim grał: w sezonie 2009/10 oraz w rundzie jesiennej następnych rozgrywek. Po uzbieraniu 26 goli w 43 meczach III Ligi przeniósł się do Pogoni Szczecin, w której zapracował na status legendy.

Kotwica bardzo chce awansować na ekstraklasowe zaplecze, dlatego szuka kolejnego ogranego zawodnika. Po rundzie jesiennej ma trzy punkty przewagi nad drugim KKS-em 1925 Koszalin i cztery nad trzecią Polonią Warszawa. W tym przypadku jednak jest dalej do transferu. Być może Adam Frączczak zmieni zdanie w nowym roku, kiedy ma odbyć kolejne rozmowy z włodarzami Korony.

Do tej pory nowe kluby znalazło dwóch z pięciu zawodników wystawionych przez „żółto-czerwonych” na listę transferową. Mario Zebić będzie grał w rumuńskim Argesu Piteszti, a Grzegorz Szymusik w pierwszoligowej Chojniczance Chojnice. Najdalej od znalezienia nowego pracodawcy jest Roberto Corral.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO