Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Koroniarze po odpadnięciu z pucharu: Serce boli

środa, 28 lutego 2024 22:54 / Autor: Michał Gajos
Koroniarze po odpadnięciu z pucharu: Serce boli
Fot. Piotr Michalec
Koroniarze po odpadnięciu z pucharu: Serce boli
Fot. Piotr Michalec
Michał Gajos
Michał Gajos

– Przegrana w takich okolicznościach boli. Chcieliśmy zrobić coś fajnego, awansować do półfinału. Daliśmy z siebie wszystko – powiedział Piotr Malarczyk po przegranym ćwierćfinale Pucharu Polski. Kielczanie w 122. minucie stracili gola, który pozbawił ich szansy na rozegranie serii jedenastek.

Był Radosław Majewski, Marcus da Silva, teraz Pululu. Kolejne nazwisko, które będzie kojarzyło się z bolesną porażką w pucharze kieleckiego klubu. Koroniarze odpadli na etapie 1/4 po trafieniu tego ostatniego w jednej z ostatnich akcji zawodów. – Nie jestem w stanie nic powiedzieć o tej bramce. Tylko widziałem, jak dobija z bliska. Szkoda, zabrakło bardzo niewiele – komentował Xavier Dziekoński. – Jeszcze niedawno to my cieszyliśmy się z bramki w doliczonym czasie dogrywki. Teraz się to odwróciło – powiedział Piotr Malarczyk.

Kielczanie mogą być jednak z siebie dumni, co zaznaczał na konferencji prasowej Kamil Kuzera. W środę rozegrali mecz jak równy z równym na terenie lidera PKO Ekstraklasy. – Serce boli. To, co z Legią wzięliśmy, teraz Jagiellonia zabrała. To jednak najlepiej grająca drużyna w tym sezonie, a my tu przyjechaliśmy jak po swoje – dodał Dziekoński.

Złocisto-Krwiści muszą teraz szybko oczyścić głowy. Już w niedzielę czeka ich kolejny wymagający mecz w delegacji. – Musimy się skupić na regeneracji. Mam nadzieję, że w zespole nie będzie poważniejszych kontuzji, które wykluczą kogoś z tego meczu. Ważne będzie też podejście, bo szybko o tym spotkaniu nie zapominamy. Będziemy musieli podejść równie walczenie do tego najbliższego starcia – stwierdził „Malar”.

Początek konfrontacji w Lubinie o godz. 15.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO