Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Korona zagra w meczu o "6 punktów" z drużyną, z którą w ekstraklasie jeszcze nie wygrała

piątek, 12 kwietnia 2024 10:00 / Autor: Michał Gajos
Korona zagra w meczu o "6 punktów" z drużyną, z którą w ekstraklasie jeszcze nie wygrała
Fot. Aleksandra Sternak
Korona zagra w meczu o "6 punktów" z drużyną, z którą w ekstraklasie jeszcze nie wygrała
Fot. Aleksandra Sternak
Michał Gajos
Michał Gajos

W piątek, 12 kwietnia, Korona Kielce stawi czoła na wyjeździe Warcie Poznań. Rywalizacja w 28. kolejce PKO Ekstraklasy skojarzy ze sobą dwóch sąsiadów w tabeli. 

Korona przystąpi do potyczki w Wielkopolsce po zeszłotygodniowym triumfie w stosunku 1:0 nad Stalą Mielec. – Oddechu ten mecz nie ma nie dał, ale pozwolił wlać więcej energii. Musimy być sobą i realizować to, co mamy. Piękno może być uwypuklone, ale po ciężkiej pracy – przyznał Kamil Kuzera.

Poznaniacy przegrali z kolei przed tygodniem ze Śląskiem Wrocław (1:2). Wyniki przyszłych oponentów sprawiły, że przed piątkową potyczką 15. Korona traci już tylko jeden punkt do 14. Warty. Na boisku ta bliskość w tabeli ma być zauważalna.

– Warta też zmienia styl gry. Można było to zauważyć w meczu z Zagłębiem. Jesteśmy gotowi na trzy warianty ich gry. Przed nami bardzo trudny mecz. O piłkarskie rzeczy nie będzie łatwo. To będzie bezpośrednie spotkanie – stwierdził szkoleniowiec Koroniarzy.

Kielczanie chcą pójść za ciosem i zacząć regularnie wygrywać w decydującej części sezonu z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie. Pomóc mają im w tym wracający do zdrowia: Mariusz Fornalczyk, Piotr Malarczyk, a także nowi piłkarze: Petteri Forsell czy Fredrik Krogstad. W kadrze meczowej nie znajdzie się za to miejsce dla pauzujących przez nadmiar żółtych kartek – Yoava Hofmeistera, Jacka Podgórskiego i Bartosza Kwietnia.

Z tego samego powodu zespół trenera Szulczka osłabi Dawid Szymonowicz. 

TRANSMISJA 

Początek zawodów o godz. 18:00. Będzie to czwarta potyczka obu ekip na poziomie ekstraklasy (co ciekawe, Korona jeszcze w tej rywalizacji nie była górą – dwie porażki, jeden remis). Transmisja z Grodziska Wielkopolskiego oczywiście na antenach naszego radia!

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO