Korona zagra o PKO Ekstraklasę na Suzuki Arenie!

czwartek, 26 maja 2022 22:31 / Autor: Damian Wysocki

Chrobry Głogów będzie rywalem Korony Kielce w finale baraży o PKO Ekstraklasę. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godz. 20.45  na Suzuki Arenie.

Drużyna z Dolnego Śląska sprawiła bardzo dużą niespodziankę, pokonując na wyjeździe Arkę Gdynia 2:0. Podopieczni Ivana Djurdjevicia objęli prowadzenie w 41. minucie. Błąd środkowych obrońców gospodarzy wykorzystał Dominik Piłka. Po przerwie miejscowi ruszyli do ataków, ale głogowianie grali bardzo dobrze w obronie. W 72. minucie wyprowadzili drugi, decydujący cios. Na listę strzelców wpisał się Mikołaj Lebedyński.

Przypomnijmy: Korona Kielce pokonała u siebie Odrę Opole 3:0. Teraz będzie gospodarzem finału. Niedzielne spotkanie na Suzuki Arenie rozpocznie się o godz. 20.45.

Pojedynki Korony z Chrobrym w tym sezonie kończyły się remisami. W Kielcach było 2:2, a w Głogowie 1:1.