Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Korona z kolejnym dokapitalizowaniem?

czwartek, 02 lutego 2023 15:50 / Autor: Damian Wysocki
Korona z kolejnym dokapitalizowaniem?
Korona z kolejnym dokapitalizowaniem?
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Wszystko wskazuje na to, że na najbliższej sesji Rady Miasta pod głosowanie trafi uchwała o dokapitalizowaniu Korony Kielce kwotą ponad trzech milionów złotych. W najbliższych dniach stosowny wniosek w tej sprawie powinien złożyć prezydent Bogdan Wenta.

W listopadzie poprzedniego roku klub poprosił miasto o dokapitalizowanie rekordową kwotą siedmiu i pół miliona złotych. Prezydent nie zdecydował się jednak na złożenie stosownego wniosku.

Znaczna część z tych pieniędzy miała trafić na uregulowanie zobowiązań z poprzednich lat. Ostatecznie finanse klubu udało się podreperować dzięki współpracy z Targami Kielce. Według naszych informacji, podpisano umowę sponsoringową na milion złotych. Następnie spółka miejska udzieliła klubowi pożyczki na 1 milion 800 tysięcy złotych. 

Korona potrzebuje jednak kolejnych pieniędzy. Łukasz Jabłoński, prezes kieleckiego klubu, w niedawnym wywiadzie udzielonym Michałowi Siejakowi, powiedział, że zadłużenie spółki wynoszą 11 milionów złotych. Według naszych informacji, istnienie zagrożenie z płynnością jeszcze w trakcie tego sezonu. Klub poprosił o kolejne wsparcie. W Ratuszu przygotowywany jest stosowny wniosek, który niebawem powinien trafić do przewodniczącego Rady Miasta.

Żadna ze stron nie potwierdza tych informacji, a sam prezes Łukasz Jabłoński odpisał nam tylko, że „to ciekawa informacja, o której słyszy pierwszy raz”.

Od 2008 roku, kiedy Korona Kielce, została przejęta przez miasto, spółka była dokapitalizowywana 24 razy. Ratusz przeznaczył na ten cel blisko 80 milionów złotych. Kolejne dziesięć dołożyła rodzina Hundsdorffów, którzy byli przez pewien czas większościowym właścicielem.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO