Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Korona wróciła do treningów. Śpiączka: Moim zdaniem klub podjął dobrą decyzję

poniedziałek, 28 listopada 2022 13:47 / Autor: Damian Wysocki
Korona wróciła do treningów. Śpiączka: Moim zdaniem klub podjął dobrą decyzję
fot. Korona Kielce
Korona wróciła do treningów. Śpiączka: Moim zdaniem klub podjął dobrą decyzję
fot. Korona Kielce
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu. Na prośbę sztabu szkoleniowego, w pierwszym tygodniu kontakt z zawodnikami będzie mieć tylko biuro prasowe „żółto-czerwonych”.

Kielczanie wrócili do zajęć po dwóch tygodniach wolnego. W tym czasie w roli nowego trenera został zaprezentowany Kamil Kuzera. Piłkarze doskonale wiedzą, czego mogą spodziewać się po tym szkoleniowcu.

– Ten urlop to był czas na reset głów. Przed nami trzy tygodnie ciężkiej pracy. Musimy wykorzystać te przygotowania maksymalnie, bo później czeka nas wymagająca runda – mówi Bartosz Śpiączka, napastnik „żółto-czerwonych”.

– Jeśli chodzi o wybór trenera, moim zdaniem klub podjął dobrą decyzję. W przyszłej rundzie wszystko będzie wyglądać inaczej. Jestem przekonany, że zaczniemy wygrywać. Musimy zrobić bardzo dużo, aby regularnie punktować u siebie. Z tymi chłopakami, z tym sztabem, jesteśmy w stanie to zrobić – tłumaczy snajper kieleckiego zespołu.

Korona przez najbliższe trzy tygodnie będzie pracowała na własnych obiektach. Z pierwszego kontaktu z zespołem po przerwie zadowolony był trener Kamil Kuzera.

– Za nami dobry trening. Przed nim przeprowadziliśmy rozmowę z zespołem. Musimy realizować konkretne rzeczy, nadawać im znaczenie. To wyznaczy kierunek w którym pójdziemy. Jestem zadowolony po tych pierwszych zajęciach. Staraliśmy się adaptować do pewnych rzeczy. Jestem zadowolony z tego, co zrobiliśmy, ale to dopiero początek – wyjaśnia Kamil Kuzera.

W najbliższą sobotę Korona rozegra pierwszy sparing. W Kielcach zmierzy się z Górnikiem Łęczna. „Żółto-czerwoni” będą pracować na własnych obiektach do 16 grudnia. Później rozpoczną przerwę świąteczno-noworoczną, w trakcie której zawodnicy będą realizować indywidualne rozpiski. Piłkarze wrócą do klubu już w nowym roku i od razu udadzą się na zgrupowanie do tureckiej Antalyi. Tam będą przebywać od 2 do 15 stycznia. Rundę rewanżową rozpoczną dwa tygodnie później od wyjazdowego starcia z Legią Warszawa.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO