Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Korona w czołówce. PZPN opublikował raport

wtorek, 18 lipca 2023 14:40 / Autor: Piotr Okła
Korona w czołówce. PZPN opublikował raport
Korona w czołówce. PZPN opublikował raport
Piotr Okła
Piotr Okła

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował raport oceny klubów za sezon 2022/2023. Korona Kielce znalazła się we frekwencyjnej czołówce podczas meczów PKO BP Ekstraklasy.

W „Raporcie dotyczącym organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego” znalazły się informacje o ocenie PZPN dla każdego z klubów. We wszystkich kategoriach dokonywali jej delegaci meczowi związku.

W jednej z kategorii pod uwagę wzięto łączną liczbę fanów na stadionie. W statystyce podającej łączną frekwencje z całej kampanii 2022/2023 „żółto-czerwoni” są na siódmym miejscu w piłkarskiej elicie z liczbą 171 099 widzów. Tę klasyfikację wygrała Legia Warszawa z ponad 360 tysiącami fanów a tuż za nią uplasował się Lech Poznań. Średnia frekwencja na Suzuki Arenie w ubiegłym sezonie wynosiła natomiast 10 065 osób.

W zestawieniu piłkarskiej centrali znalazły się także informacje o: ocenach infrastruktury około stadionowej a także organizacji meczów przez kluby. 

Stadion przy ulicy Ściegiennego 8 posiada trzynastą murawę minionego sezonu, najlepiej przygotowany w tym względzie był obiekt Pogoni Szczecin.

Według oceny PZPN, Korona okazała się najlepsza pod względem wyjść bezpieczeństwa w całej Ekstraklasie. W jakości informowania kibiców w dniu meczowym (ulotki informacyjne, oznaczenia dla kibiców gości) kielecki klub uplasował się tylko za Legią Warszawa i Górnikiem Zabrze. Pozycję wyżej dała Koronie współpraca z podmiotami publicznymi (Policja, Straż Pożarna) podczas spotkań. Na trzecie miejsce w całej Ekstraklasie oceniona została natomiast praca kieleckiego spikera. 

W ogólnej organizacji meczu Korona została wskazana jako czwarty klub PKO BP Ekstraklasy. Najlepszy okazał się Śląsk Wrocław, na podium znalazły się jeszcze Jagiellonia Białystok oraz Piast Gliwice. Ogólna ocena w tej klasyfikacji nie była wypadkową pozostałych kategorii.

Całość raportu można przeczytać TUTAJ.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO