Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Korona testuje doświadczonego Albańczyka. Do drużyny dołączy ograny Hiszpan?

środa, 30 listopada 2022 16:58 / Autor: Damian Wysocki
Korona testuje doświadczonego Albańczyka. Do drużyny dołączy ograny Hiszpan?
fot. FC Lahti
Korona testuje doświadczonego Albańczyka. Do drużyny dołączy ograny Hiszpan?
fot. FC Lahti
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Korona Kielce testuje dwóch zawodników. Jednym z nich jest albański lewy obrońca – Hysen Memolla. „Żółto-czerwoni” są również bliscy zakontraktowania doświadczonego pomocnika z Hiszpanii.

Jako pierwszy personalia testowanego obrońcy podał portal cowkoronie.pl. 30-letni Hysen Memolla spędził 2022 rok w przedostatnim zespole fińskiej ekstraklasy – FC Lahti. Zagrał w 21 z 22 meczów, w których zanotował sześć asyst. Do tego dołożył sześć spotkań w krajowych pucharze, w których zaliczył gola i pięć kluczowych podań.

– Jest silnym zawodnikiem, który potrafi bardzo dobrze włączyć się do akcji ofensywnych. Ma pozytywną agresję – usłyszeliśmy w kieleckim klubie.

Hysen Memolla reprezentował w przeszłości włoskie Hellas Verona i Salernitaninę, słoweński FC Koper, chorwackiego Hajduka Split, czy węgierski Diosgyor. Ma na swoim koncie sześć meczów w reprezentacji Albanii. Ostatni półtora roku temu przeciwko Anglii.

Jak udało nam się dowiedzieć, Korona jest bliska zakontraktowania doświadczonego, ofensywnego pomocnika z Hiszpanii, ogranego na poziomie tamtejszej drugiej ligi. Jego personalia są utrzymywane w tajemnicy.

Hysen Memolla powinien zagrać w sobotnim sparingu z Górnikiem Łęczna. Spotkanie z pierwszoligowcem rozpocznie się o godz. 12, ale jeszcze nie ustalono miejsca jego rozegrania. Wszystko zależy od warunków pogodowych i stanu boisk. Wtedy zapadnie również decyzja o udziale kibiców.    

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO