Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Korona sięga po hiszpańskiego napastnika z przeszłością w Eredivisie

piątek, 07 lipca 2023 20:13 / Autor: Damian Wysocki
Korona sięga po hiszpańskiego napastnika z przeszłością w Eredivisie
Korona sięga po hiszpańskiego napastnika z przeszłością w Eredivisie
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Adrian Dalmau ma zostać nowym zawodnikiem Korony Kielce. Takie informacje na Twitterze przekazał hiszpański dziennikarz Rafa Mainez. Najprawdopodobniej kontrakt zostanie podpisany w sobotę. 

29-letni hiszpański napastnik jest wychowankiem CD San Francisco Futbol, z którego przeniósł się do akademii Realu Madryt. Ostatni sezon spędził w Alcorcon, przyczyniając się do jego awansu do LaLiga 2. W 33 meczach Primera Federacion zanotował osiem bramek i dwie asysty.

Wcześniej grał w kilku hiszpańskich klubach, przede wszystkim na trzecim poziomie rozgrywkowym. W latach 2018-2022 występował na boiskach Eredivisie. Grał w Heraclesie Almelo, FC Utrecht i Sparcie Rotterdam. W holenderskiej ekstraklasie zaliczył 78 występów, w których strzelił 29 bramek – aż 19 w debiutanckim sezonie w pierwszym z tych klubów. Wtedy zajął trzecie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych.

Największą część swojej dotychczasowej kariery spędził na trzecim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii. Zagrał na nim w 165 meczach, w których strzelił 41 bramek.

Na koncie ma również 28 spotkań w LaLiga 2, w których zaliczył dwa trafienia. 

Według informacji Rafy Maineza, napastnik miał już przejść testy medyczne. Jego transfer najprawdopodobniej zostanie ogłoszony w sobotę, przed galą 50-lecia kieleckiego klubu. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO