Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Korona Kielce jedzie do Białegostoku. Dziekoński zastąpi Forenca

wtorek, 27 lutego 2024 14:46 / Autor: Michał Gajos
Korona Kielce jedzie do Białegostoku. Dziekoński zastąpi Forenca
Korona Kielce jedzie do Białegostoku. Dziekoński zastąpi Forenca
Michał Gajos
Michał Gajos
W środę Korona Kielce zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok w meczu 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski. Na czyje usługi będzie mógł liczyć Kamil Kuzera?

W najbliższym ligowym meczu Korony z Zagłębiem nie będzie mógł wystąpić Martin Remalce. Belg obejrzał w spotkaniu z Legią Warszawa czwartą żółtą kartkę, dlatego nie pomoże zespołowi.

Owa kara nie rzutuje jednak na rozgrywki pucharowe, więc czołowego gracza kadry Kamila Kuzery możemy się spodziewać w wyjściowym składzie na potyczkę z Jagą. 

Szkoleniowiec musi mieć jednak baczenie na eksploatacje swoich podopiecznych. – Jest zarys składu. Po niektórych widać bardzo duże zmęczenie. Kilka zmian będzie, ale to nie wpłynie negatywnie na jakość gry. Wielu zawodników daje dobre sygnały. Każda godzina będzie ważna. Wiemy, jaką wartość nam daje Martin. Każda jego minuta na boisku to dla nas wartość dodana – powiedział Kuzera.

W Białymstoku swoją szanse na pierwsze minuty w nowym rok otrzyma Xavier Dziekoński. Młody golkiper wróci między słupki po urazie twarzoczaszki, którego doznał jeszcze na obozie w Turcji.

– Przepracował swoje. Była obawa, czy pojawi się strach, ale tej obawy już nie ma. Czas pokaże, czy na dobre wróci między słupki – uciął trener kielczan.

Wszystkie karty, co do składu, zostaną odsłonięte około półtorej godziny przed pierwszym gwizdkiem. Ten wybrzmi o godz. 17:30.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO