Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Korona Handball w piątek pojedzie na sparing do Chorzowa

czwartek, 22 sierpnia 2019 07:26 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Sparingowe plany Korony Handball uległy zmianie. Kieleckie szczypiornistki nie pojadą na turniej do słowackiej Sali, a w najbliższy weekend rozegrają tylko jeden mecz kontrolny. W piątek na wyjeździe zmierzą się z superligowym KPR-em Ruchem Chorzów.

Kielecki klub postanowił zrezygnować z udziału w kolejnym zagranicznym turnieju z powodów braków kadrowych. Ciągle z gry wyłączone są Magda Więckowska, Karolina Mochocka i Edyta Charzyńska. Najbliżej powrotu na parkiet jest pierwsza z nich. Pozostałe powinny wrócić do treningów z pełnym obciążeniem do końca sierpnia.

Za podopiecznymi Pawła Tetelewskiego solidna dawka sparingowego grania. Kielczanki podczas ostatnich turniejów towarzyskich w Hali Legionów i czeskim Hodoninie rozegrały aż dziesięć meczów w ciągu zaledwie tygodnia.

–  Gdypatrzymy na statystyki i nasze obserwacje, to dziewczyny wyglądają coraz lepiej. Co najważniejsze, popełniamy coraz mniej błędów w ataku pozycyjnym. Gra jest płynna, dziewczyny są coraz mocniej . Szkoda tylko, że nie możemy grać w pełnym składzie – mówi Paweł Tetelewski, trener Korony Handball.

Piątkowe spotkanie w Chorzowie rozpocznie się o godz. 16. Korona Handball w przyszłą środę zmierzy się na wyjeździe  z Piotrcovią Piotrków Trybunalski, a w przyszły piątek rozegra dwa domowe sparingi z Varsovią Warszawa.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO