Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Komentarz Korony w sprawie finansów dopiero po Walnym Zgromadzeniu

piątek, 13 września 2019 15:51 / Autor: Damian Wysocki
Komentarz Korony w sprawie finansów dopiero po Walnym Zgromadzeniu
Komentarz Korony w sprawie finansów dopiero po Walnym Zgromadzeniu
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Korona Kielce w piątek w specjalnym oświadczeniu miała zabrać głos w sprawie sytuacji finansowej klubu. Na stronie internetowej "żółto-czerwonych" pojawił się tylko komunikat, w którym poinformowano, że stanowisko zarządu w tej sprawie poznamy dopiero po sobotnim Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

Przypomnijmy: w czwartek razem z portalem CKsport.pl podaliśmy informację, że kielecki klub zwrócił się z prośbą do miasta o około półtoramilionowe wsparcie.

Według naszych informacji, Korona ogólnie potrzebuje około dwóch milionów. Tyle ma wynieść strata, którą według prognozy wygeneruje klub w tym sezonie. Niemieccy właściciele, na czele z Dirkiem Hundsdörfereem, przewodniczącym rady nadzorczej, jakiś czas temu wystosowali pismo do Urzędu Miasta, w którym poinformowali o całej sytuacji.

Pojawiają się głosy, że w grę wchodzi ponowne dokapitalizowanie spółki. Większościowi właścicieli mieliby do niej wprowadzić około miliona euro, natomiast miasto wspomnianą wcześniej kwotę.

STANOWISKO ZARZĄDU KORONA S.A.:

"Zarząd klubu Korona S.A. przekazuje swoje stanowisko w sprawie finansowania klubu.

Zarząd klubu Korona S.A. postanowił wstrzymać się z komentowaniem obecnej sytuacji i przedstawić swoje stanowisko w sprawie finansowania klubu po zakończeniu obrad Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, które odbędzie się w sobotę 14 września na Suzuki Arenie". 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO