Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Kiedy wyjaśni się przyszłość wicemistrza Europy? Czy następca Servaasa jest już znany?

piątek, 30 czerwca 2023 22:24 / Autor: Damian Wysocki
Kiedy wyjaśni się przyszłość wicemistrza Europy? Czy następca Servaasa jest już znany?
Kiedy wyjaśni się przyszłość wicemistrza Europy? Czy następca Servaasa jest już znany?
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Na wyjaśnienie przyszłości Barlinka Industrii Kielce będziemy musieli poczekać do końca lipca. Jak będzie wyglądać era bez Bertusa Servaasa? Czy klub znów zmieni nazwę?

Wraz z zakończeniem sezonu, Holender zdecydował się odejść z klubu po dwóch dekadach. 

– Budowałem go przez 21 lat, oddałem mu całe serce, ale mój czas się skończył. Zdrowie mi już nie pozwoli dalej nim zarządzać – mówił podczas spotkania z kibicami na Rynku.

Bertus Servaas nie opuszcza drużyny z dnia na dzień.

– Odejdę, kiedy wszystko będzie załatwione. Zostawię klub bezpieczny – precyzował.

Spraw do załatwienia jest kilka. Nie są łatwe i wymagają czasu. Klub prowadzi rozmowy na temat przedłużenia współpracy z firmą Barlinek, która w kwietniu podpisała z nim umowę do końca sezonu. Gdyby jedna ze spółek, której właścicielem jest najbogatszy Polak, kielczanin Michał Sołowow, nie zdecydowała się na podpisanie dłuższego kontraktu, 20-stokrotny mistrz Polski musi mieć w zanadrzu plan B. Decyzje w tej sprawie zapadną w najbliższych dniach.

Dalej nie wiadomo, co z dalszą współpracą z drugim sponsorem tytularnym – Industrią. Do tej pory strony nie zabrały oficjalnego głosu w tym zakresie. W kuluarach mówi się jednak, że wspólna droga zakończy się po jednym sezonie. Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że w nazwę klubu w nowym sezonie wejdzie nowa firma. Do tych nieoficjalnych informacji nie chciał odnieść się Szczepan Ruman, prezes Industrii, który w sms-owej konwersacji zaznaczył, że czeka na rozwój sytuacji związanej z kwestiami właścicielskimi i obsadą nowego prezesa. Dopiero po tym mają pojawić się decyzje. 

Jak udało nam się dowiedzieć, wszystkie rozmowy powinny zakończyć się w najbliższych dwóch, trzech tygodniach. Na konkrety trzeba będzie jednak poczekać do końca lipca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO