Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Jak będzie wyglądała prezentacja Tour de Pologne na Rynku?

piątek, 22 lipca 2022 11:16 / Autor: Damian Wysocki
Jak będzie wyglądała prezentacja Tour de Pologne na Rynku?
fot. Piotr Michalec (Kadry Na Luzie)
Jak będzie wyglądała prezentacja Tour de Pologne na Rynku?
fot. Piotr Michalec (Kadry Na Luzie)
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W przyszły piątek (30 lipca) na Rynku w Kielcach odbędzie się oficjalna prezentacja wszystkich drużyn, które dzień później rozpoczną rywalizację w 79. Tour de Pologne.

Nasz narodowy wyścig jest od kilku lat częścią UCI World Tour, a więc kolarskiej Ligi Mistrzów. Pierwszego dnia rywalizacji zawodnicy pokonają blisko 219-kilometrowy etap z Kielc do Lubina. Dzięki temu stolica Świętokrzyskiego zyskała jeszcze jedno wydarzenie – oficjalną prezentację.

Ta rozpocznie się w piątek o godz. 18 i potrwa około półtorej godziny. Na scenie, która zostanie ustawiona przed Ratuszem zaprezentują się 22 zespoły, które wezmą udział w rywalizacji. Nie zabraknie gwiazd światowego peletonu. Zapewne największy aplauz zbierze jeden z dwóch czołowych polskich kolarzy – Michał Kwiatkowski. Jego INEOS Grenadiers planuje wystawić gwiazdorski skład. Na wstępnej liście znaleźli  się też mistrz olimpijski, triumfator Giro d’Italia 2019 – Ekwadorczyk Richard Carapaz; oraz specjalista od tygodniowych wyścigów – Australijczyk Richie Porte. Na TdP ma przyjechać również jeden z najlepszych sprinterów w historii – Brytyjczyk Mark Cavendish (Quick-Step Alpha Vinyl Team). Nie zabraknie również bohaterów ostatniego Giro d’Italia – zwycięzcy klasyfikacji punktowej, Francuza Arnauda Demare’a (Groupama-FDJ) i najlepszego górala – Holendra Koena Bouwmana.

Po prezentacji zespołów rozpocznie się część artystyczna prezentacji. Przewidziane są pokazy akrobatyki rowerowej oraz występ muzyczny. Szczegółowy plan wydarzenia poznamy na początku przyszłego tygodnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO