Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Giemza na mecie Dakaru!

piątek, 14 stycznia 2022 09:05 / Autor: Damian Wysocki
Giemza na mecie Dakaru!
Giemza na mecie Dakaru!
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Piekoszowianin Maciej Giemza, motocyklista Orlen Teamu, ukończył 44. Rajd Dakar na osiemnastym miejscu.

25-latek na ostatnim odcinku specjalnym z metą w Dżudzie, liczącym 163 kilometry, uzyskał 30-sty czas.  Do zwycięzcy Pablo Quintanilli stracił 13 minut i 37 sekund.

Rajd wygrał Brytyjczyk Sam Sunderland. Maciej Giemza zajął 18. miejsce – drugie najlepsze w karierze. W 2020 roku był siedemnasty.

Piekoszowianin stracił najwięcej na pierwszym etapie, gdzie popełnił błąd nawigacyjny i uciekło mu około 45 minut.

Kolejne dwa „oesy” kończył w trzeciej dziesiątce. Piątego dnia zajął dopiero 39. miejsce, jak sam przyznał, był rozczarowany swoim tempem. Następnie był 14. i 18., co było zapowiedzią kolejnych dobrych etapów. 

Po pierwszym tygodniu zajmował 30. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Po dniu przerwy zdecydowanie mocniej nacisnął na manetkę gazu i  na stałe zagościł w drugiej dziesiątce. Na dziesiątym etapie zajął siódme miejsce – najwyższe w swojej pięcioletniej dakarowej przygodzie.

– Jestem na mecie. Niesamowicie się cieszę. Może tego do końca po mnie nie widać, bo zmęczenie daje się we znaki. Na ostatnim etapie chciałem tylko szczęśliwie dojechać. Walka o wynik zeszła na dalszy plan – mówił Maciej Giemza po dojechaniu do Dżuddy.  

PONIŻEJ PREZENTUJEMY GALERIĘ ZDJĘĆ MACIEJA GIEMZA PODCZAS TEGOROCZNEJ RYWALIZACJI, KTÓRĄ PRZYGOTOWAŁO BIURO PRASOWE ORLEN TEAMU

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO