Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Gębala „ładnie się goi”. Powinien wrócić na najważniejsze mecze

wtorek, 18 stycznia 2022 11:31 / Autor: Damian Wysocki
Gębala „ładnie się goi”. Powinien wrócić na najważniejsze mecze
fot. Patryk Ptak
Gębala „ładnie się goi”. Powinien wrócić na najważniejsze mecze
fot. Patryk Ptak
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Tomasz Gębala, lider obrony Łomży Vive Kielce, powinien wrócić do gry na najważniejsze spotkania tego sezonu. Na razie 27-latek przebywa w Gdańsku, gdzie przechodzi pierwszy etap rehabilitacji po zabiegu kolana.

Po pierwszej części sezonu rosły rozgrywający przeszedł operację lewego kolana. Z bólem grał przez większą część rundy „jesiennej”. Musiał ograniczać się tylko do rywalizacji w obronie.

Zabieg został przeprowadzony w drugiej połowie grudnia. Tomasz Gębala przechodzi już rehabilitację. Niebawem powinniśmy poznać orientacyjną datę jego powrotu.

– Ten pierwszy okres po operacji jest taki, że nie robi się zbyt dużo. Liczy się komfort zawodnika. Nie naciskaliśmy na jego powrót do klubu. Jesteśmy w kontakcie z fizjoterapeutą, z którym pracuje. Czekamy na wizytę kontrolną u doktora Owczarskiego. Kiedy będzie bliżej powrotu na boisko, Tomek wróci do Kielc i będziemy kontynuować rehabilitację – wyjaśnia Tomasz Mgłosiek, fizjoterapeuta Łomży Vive.

Pesymistyczny scenariusz zakładał, że Tomasz Gębala może nie zagrać już w tym sezonie, ale wszystko wskazuje na to, że będzie gotowy na najważniejszą jego część.

– Jeśli chodzi o przerwę, to zapewne wyniesie około trzech miesięcy. Nie będziemy zabierać mu tego czasu. Tomek grał z bólem. Najpierw musimy wyciszyć patologiczne wzorce. Później zbudować siłę mięśniową. Wszystko pokaże czas. Jest duża szansa, że wróci, bo jego noga ładnie się goi, zawodnik nie zgłasza żadnych dolegliwości bólowych – uzupełnia Tomasz Mgłosiek.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO