Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

[FOTO] Znakomita atmosfera na Piątce dla Bartka

niedziela, 21 maja 2023 14:42 / Autor: Damian Wysocki
[FOTO] Znakomita atmosfera na Piątce dla Bartka
[FOTO] Znakomita atmosfera na Piątce dla Bartka
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Kilkaset osób wzięło udział w XI Piątce Dla Bartka – największym biegu charytatywnym w województwie świętokrzyskim. Jak przyznawali uczestnicy: tego dnia nie liczył się wynik, ale dobra zabawa, i przede wszystkim pomoc Bartkowi.

Pierwsza edycja biegu odbyła się w 2012 roku. Dochód z wydarzenia przekazywany jest fundacji „Nasz Maraton”, opiekującej się Bartkiem Orzechowskim.

Bartek to dwunastolatek, który urodził się bez lewej stopy. Jego rodzice – Karolina i Damian postanowili zrobić coś, aby mu pomóc. W ten sposób zrodziła się akcja „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”, która w kolejnych latach połączyła setki osób.

– Dla nas ten dzień jest na równi z urodzinami Bartka. Przy okazji biegu chcemy podziękować wszystkim osobom, które biegają dla naszego syna po całym świecie, które licytują dla niego różne rzeczy, czy przekazują 1,5 procent podatku. Bez pomocy „Drużyna Bartka” nasz syn nie miałby protez – mówi Karolina Orzechowska.

W niedzielę odbyły się biegi dzieci, a także ten główny na pięć kilometrów. Poniżej zamieszczamy małą galerię zdjęć autorstwa Patryka Ptaka. W najbliższych dniach zdecydowanie więcej fotografii będzie można znaleźć na facebookowej stronie stowarzyszenia sieBIEGA.

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO