Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Dymarkowe Biegi Górskie już w najbliższy weekend

czwartek, 04 sierpnia 2016 08:48 / Autor: Damian Wysocki
Dymarkowe Biegi Górskie już w najbliższy weekend
Dymarkowe Biegi Górskie już w najbliższy weekend
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W najbliższy weekend na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego odbędą się „Dymarkowe Biegi Górskie”. Biegacze podczas dwudniowej rywalizacji będą mieli do wyboru trzy dystanse: pięciokilometrowy „II Bieg Emeryka”, dziesięciokilometrowy „I Bieg Hutnika” oraz „I Półmaraton Gór Świętokrzyskich”. 

W sobotę, 6 sierpnia  o 10.00 wystartują zawodnicy w „II Biegu Emeryka” na dystansie 5 kilometrów. Malownicza trasa prowadzi przez Świętokrzyski Park Narodowy, a rozpoczyna się w Hucie Szklanej przy Osadzie Średniowiecznej, metę ulokowano przy posągu pielgrzyma Emeryka.

Tego samego dnia o 13.00 zmagania na wymagającej dziesięciokilometrowej trasie rozpoczną uczestnicy „I Biegu Hutnika”. Start i meta zlokalizowane będą w Centrum Kulturowo-Archeologicznym w Nowej Słupi.

Ostatnim i najbardziej wymagającym biegiem będzie „I Półmaraton Gór Świętokrzyskich”, który zaplanowano w niedzielę, 7 sierpnia. - Trasa jest nietuzinkowa, o bardzo technicznym podłożu, a jednocześnie niezwykle malownicza, bo prowadzi przez Jeleniowski Park Krajobrazowy i Świętokrzyski Park Narodowy. Biegacze wyruszą z Witosławic, sprzed remizy strażackiej o 11.00, rywalizację zakończą w Centrum Kulturowo-Archeologicznym w Nowej Słupi – informują organizatorzy.

W niedzielę w Nowej Słupi coś dla siebie znajdą również  fani maszerowania z kijkami, bowiem specjalnie z myślą o nich przygotowano wymagającą ośmiokilometrową trasę nordic walking. Zmagania piechurów  rozpoczną się o 10.00 w Centrum Kulturowo-Archeologicznym.  

Zapisy elektroniczne na poszczególne biegi prowadzone są do piątku, 5 sierpnia poprzez formularze zamieszczone na stronie internetowej Dymarek Świętokrzyskich oraz na portalu gminy Nowa Słupia .

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO