Dokonali niemożliwego! Łomża Vive pokonała Barcelonę drugi raz w ciągu tygodnia!

środa, 24 listopada 2021 20:22 / Autor: Damian Wysocki

Pokonać FC Barcelonę dwa razy w ciągu tygodnia? Wydaje się niemożliwe, ale dokonała tego Łomża Vive Kielce. W spotkaniu 8. kolejki fazy grupowej, podopieczni Tałanta Dujszebajewa pokonali w Hali Legionów „Dumę Katalonii”  29:27. Zwycięstwo zapewnili sobie w samej końcówce.

Spotkanie z dużym animuszem rozpoczęli przyjezdni. Od pierwszych akcji bardzo dobrze w bramce spisywał się Gonzalo Perez De Vargas. Hiszpan szybko pokazał, że ten wieczór może należeć do niego. Po pięciu minutach Barcelona prowadziła 5:1.

W następnych fragmentach pierwsze skuteczne interwencje zaczął dokładać Andreas Wolff, jednak kielczanie mieli problemy z przedarciem się przez dobrze ustawioną defensywę Katalończyków, czasami oddawali im piłkę prosto w ręce.

Przy grze w przewadze zdołali jednak złapać kontakt, a w 20. minucie doprowadzili do remisu 10:10 po golu Szymona Sićki.

Końcówka pierwszej części należała jednak do podopiecznych Carlosa Ortegi, którzy byli skuteczniejsi i potrafili zamieniać na bramki swoje kontry. Na przerwę schodzili prowadząc 16:14. Tuż przed syreną dystans ładnym rzutem delikatnie zmniejszył Uładzisłau Kulesz.

W drugiej połowie kielczanie mocniej pracowali w obronie. Popełniali jednak błędy w ataku. Barcelona utrzymywała przewagę. Taki stan trwał bardzo długo. Jeszcze cztery minuty przed końcem Katalończycy prowadzili różnicą czterech bramek.

W końcówce została napisana jednak piękna historia. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa mocno stanęli w obronie, starali się grać wyżej. W ataku ciężar gry na swoje barki brał Alex Dujszebajew. Na dwie minuty do końca do remisu 27:27 doprowadził Arciom Karaliok. Wynik przełamał Alex Dujszebajew. Goście mogli odpowiedzieć, ale rzut Diki Mema zatrzymał Andreas Wolff, a wynik ustalił Arkadiusz Moryto.

Łomża Vive Kielce – FC Barcelona 29:27 (14:16)

Łomża Vive: Kornecki, Wolff - Vujović, Sanchez-Migallon 1, Olejniczak, Sićko 2, A. Dujshebaev 8, Tournat 3, Karacić 2, Kulesz 3, Moryto 4, Thrastarson, Gębala, Karaliok 1, Gudjonsson 2, Nahi 3

FC Barcelona: Perez de Vargas, Maciel - Mem 3, Arino 5, Janc 1, N'guessan 2, Gomez 4, Thiagus Petrus, Cindrić 4, Fernandez 2, Makuc, Langaro, Richardson 1, Fabregas 2, Zein 1, Ben Ali 2