Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Do tej pory piłkarze Korony przechodzą koronawirusa bezobjawowo

czwartek, 22 października 2020 06:45 / Autor: Damian Wysocki
fot. Grzegorz Ksel
Damian Wysocki

Piłkarze oraz członkowie sztabu szkoleniowo-medycznego Korony Kielce trafili na dziesięciodniową kwarantannę. Wszystko wskazuje na to, że "żółto-czerwoni" wrócą do gry dopiero w listopadzie.

Kielczanie przebywają w samoizolacji od poniedziałku, po tym jak u jednego z członków sztabu szkoleniowego wykryto zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Następnie cały zespół został poddany badaniom wymazowym. Wyniki przyszły w środę. Niestety, u kilku kolejnych osób potwierdzono koronawirusa.

– Piłkarze otrzymali rozpiski od trenerów. Na razie będą ćwiczyć indywidualnie w domowych warunkach. Osoby, u których potwierdzono zakażenie czują się dobrze. Można powiedzieć, że przechodzą je bezobjawowo. Mamy nadzieję, że tak pozostanie do samego końca, a za kilka dni cała drużyna ponownie spotka się na treningu i wróci do walki o ligowe punkty – mówi Maciej Sierpień, rzecznik prasowy kieleckiego klubu.

W związku z tym odwołany zostanie sobotni, domowy pojedynek Korony Kielce ze Stomilem Olsztyn na Suzuki Arenie. Wszystko wskazuje na to, że "żółto-czerwoni" wystąpią do Polskiego Związku Piłki Nożnej o przełożenie zaplanowanego na przyszły piątek meczu 1/16 finału Pucharu Polski przeciwko Arce Gdynia. Podopieczni Macieja Bartoszka mogą wrócić do gry 7 listopada, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO