Co za finał! Vive o krok od złota!

środa, 24 maja 2017 20:21 / Autor: Piotr Natkaniec

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce wygrali pierwszy mecz o mistrzostwo Polski po prawdziwym horrorze. Kielczenie pokonali Orlen Wisłę Płock 25:24, choć do ostatnich sekund drżeli o zwycięstwo. Rewanżowe spotkanie finałowe zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 14 w Hali Legionów.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Oba zespoły miały problem z odskoczeniem choćby na dwie bramki przewagi. Obraz gry mógłby być inny, gdyby nie to, że w 12. minucie kontuzji doznał jedyny prawy rozgrywający Vive, Krzysztof Lijewski. "Lijek" miał zszytą brodę i wrócił dopiero pod koniec tej części. Mistrzowie Polski bez niego nie grali już tak skutecznie. Tałant Dujszebajew próbował w miejscu Lijewskiego Michała Jureckiego, wracającego po kontuzji Mariusza Jurkiewicza oraz Deana Bombaca. Ten ostatni miał jednak słabszy dzień, bo tylko do przerwy zanotował cztery straty. Na szczęście kapitalnie spisywał się Sławomi Szmall, który już po kwadransie zastąpił Filipa Ivicia. Popularny „Kasa” w pewnym momencie bronił z ponad 60 procentową skutecznością. Dwa razy zatrzymał rzuty karne rywali. To jednak nie wystarczyło, a kielczanie schodzili do szatni przy remisie 12:12.

Druga połowa zaczęła się doskonale dla podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. Przez 9 minut Płock nie był w stanie rzucić bramki, a Vive odjechało rywalom do stanu 16:12. Płocczanie jednak nie poddali się i doprowadzili do wyrównania, a wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatnich 10 minutach.Przy stanie 24:24 z rzutu karnego na 40 sekund przed końcem bramkę z karnego rzucił Tobias Reichmann. Gospodarze mieli szansę w ostatniej akcji wyrównać, ale najpierw świetnie w bramce spisał się Szmal, a potem podanie rywali przechwycił Mateusz Kus.

Było to pożegnalne spotkanie Adama Wiśniewskiego w barwach Orlenu Wisły Płock. Były skrzydłowy reprezentacji Polski grał w Płocku przez 18 lat. Rewanżowe spotkanie o mistrzostwo Polski zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 14 w Hali Legionów. Bezpośrednią transmisję z tego meczu przeprowadzimy na antenie naszego radia.

Orlen Wisła Płock - Vive Tauron Kielce 24:25 (12:12)

Wisła: Corrales, Morawski, Wichary - Daszek 2 (0/1), Wiśniewski, Ghionea 5 (2/3), Mihić 3, Kwiatkowski, Rocha 3, Duarte 2, Racotea 3, Piechowski, Tarabochia, Pusica, Toledo 3, Żytnikow 3Karne: 2/4

Kary: 16 min. (Pusica - 6 min., Wiśniewski, Toledo - 4 min., Piechowski - 2 min.)

Vive Tauron: Ivić, Szmal - Reichmann 5 (2/2), Jachlewski, Strlek 4, Djukić 1, Walczak, Kus, Aguinagalde 2, Jurecki 2, Chrapkowski, Bielecki 2 (2/3), Lijewski 4, Jurkiewicz 1, Zorman 1, Bombac 3Karne: 4/5

Kary: 18 min. (Chrapkowski - 6 min., Kus - 4 min., Aguinagalde, Jurkiewicz, Jurecki, Lijewski - 2 min.)