Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Bukmacherzy: Korona Kielce faworytem meczu z GKS-em Jastrzębie. MATERIAŁ PARTNERA

czwartek, 02 grudnia 2021 14:44 / Autor: Radio eM
Bukmacherzy: Korona Kielce faworytem meczu z GKS-em Jastrzębie. MATERIAŁ PARTNERA
Fot. Piotr Michalec
Bukmacherzy: Korona Kielce faworytem meczu z GKS-em Jastrzębie. MATERIAŁ PARTNERA
Fot. Piotr Michalec
Radio eM
Radio eM

Korona Kielce w najbliższej kolejce Fortuna 1 Ligi zagra na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie. Piłkarze Złocisto-Krwistych tym meczem zakończą ligowe zmagania w tym roku. Bukmacherzy typują sukces Korony, mimo ostatniej serii porażek.

Mecz GKS Jastrzębie – Korona Kielce zaplanowano na niedzielę, 5 grudnia. Pierwszy gwizdek o godzinie 18:00. Sprawdziliśmy jakie kursy na ten mecz przygotowali bukmacherzy.

Odbudować się na koniec roku

Korona Kielce przegrała trzy ostatnie mecze z rzędu. Kielczanie ulegali kolejno GKS-owi Tychy, Puszczy Niepołomice i Górnikowi Łęczna. Ten ostatni mecz odbywał się w ramach Fortuna Pucharu Polski, w którego to Korona Kielce odpadła na etapie 1/8 finału.

Obecnie ekipa z Kielc jest na 3 miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi z dorobkiem 32 punktów. Wpadki z GKS-em Tychy i Puszczą, a także wcześniej z GKS-em Katowice, mogą boleć. Z jednej strony punkty gubili też rywale, z drugiej Korona Kielce mogłaby dziś atakować Widzew Łódź i walczyć nawet o miejsce dające bezpośredni awans do Ekstraklasy.

Nie ma co jednak rozdrapywać ran, trzeba po prostu dobrze zakończyć rok 2021. Rywal? Wręcz wymarzony. Ostatni w tabeli GKS Jastrzębie. Bukmacherzy zdecydowanie stawiają na Koronę Kielce.

Poniżej kursy, jakie niektórzy legalni bukmacherzy wystawili na niedzielny mecz:

Fortuna: GKS Jastrzębie – 4.00, X – 3.60, Korona Kielce – 1.92

STS: GKS Jastrzębie – 3.75, X – 3.75, Korona Kielce – 1.90

Superbet: GKS Jastrzębie – 3.75, X – 3.65, Korona Kielce – 1.90

LVBet: GKS Jastrzębie – 3.95, X – 3.60, Korona Kielce – 1.89

PZBuk: GKS Jastrzębie – 4.35, X – 3.75, Korona Kielce – 1.80

Lista legalnych bukmacherów przyjmujących w Polsce zakłady zgodnie z prawem dostępna jest w serwisie Wygranaonline.com/bukmacherzy/. Pamiętaj, że tylko bukmacherzy z zezwoleniem wydanym w Polsce mogą oferować legalne zakłady w naszym kraju.

Korona Kielce na wyjazdach radzi sobie ze zmiennym szczęściem, ale generalnie nie jest najgorzej. 15 punktów w 9 meczach na obcym terenie to 5 wynik w całej Fortuna 1 Lidze. Trudno nawet przypuszczać, aby w najbliższym meczu solidna passa miała się skończyć ale bukmacherzy przygotowali też kursy na podwójną szansę dla Korony Kielce.

Bukmacherzy z kursami X/Korona Kielce na niedzielny mecz:

Fortuna: 1.25

STS: 1.27

BetX: 1.23

Betclic: 1.25

Noblebet: 1.20

Jak widać powrót bez punktów byłby sporym zaskoczeniem. Korona Kielce powinna zatem jechać na mecz z podniesioną głową i przełamać nieco gorszą passę z minionych meczów.

Historia wyrównana

Do tej pory spotkania Korona Kielce kontra GKS Jastrzębie nie dały jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kto jest lepszy w bezpośrednich bojach.

Dwa spotkania obu ekip to już dość odległa sprawa. W latach 2008 i 2009 nieco lepiej spisał się GKS Jastrzębie notując wygraną i dzieląc się punktami z Koroną Kielce.

Kolejne mecze to już historia dużo bliższa. W 2020 roku wygrała Korona Kielce, a w 2021 roku obie ekipy zanotowały po jednym zwycięstwie. Bilans ogólny? 5 meczów bezpośrednich, 2 wygrane GKS-u, 1 remis i 2 sukcesy Korony Kielce.

Wszystkie mecz rozegrały się na poziomie 1 ligi. W minionym sezonie Fortuna 1 Ligi Korona Kielce była dwukrotnie faworytem bukmacherów. Kursy bukmachera Fortuna na tamte pojedynki wyglądały następująco:

5.09.2020: Korona Kielce –1.92, X – 3.71, GKS Jastrzębie – 4.05 (wynik 3:2)

6.03.2021: GKS Jastrzębie – 3.25, X – 3.25, Korona Kielce – 2.35 (wynik 2:0)

W tym sezonie oba zespoły grały już w ramach 3 kolejki Fortuna 1 Ligi. Poniżej kursy jakie bukmacherzy przygotowali na tamten mecz:

Fortuna: Korona Kielce – 1.82, X – 3.45, GKS Jastrzębie – 5.00

STS: Korona Kielce – 1.67, X – 3.40, GKS Jastrzębie – 6.35

Betclic: Korona Kielce – 1.79, X – 3.35, GKS Jastrzębie – 5.20

W tamtym spotkaniu Korona Kielce wygrała na własnym terenie 2:1. Czy teraz powtórzy sukces? Kielce będą trzymały za to kciuki.

Firmy bukmacherskie, których nazwy padają w tym artykule to legalni bukmacherzy, którzy na terytorium Polskim działają w sposób zgodny z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa. Zakłady bukmacherskie u tych bukmacherów są legalne. Wystrzegaj się obstawiania u nielegalnych bukmacherów, bowiem taka gra jest karalna. Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać. Hazard wiąże się z ryzykiem i dozwolony jest dla osób pełnoletnich.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO