Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
ABEPOZIOMSPORT

SPORT

Bartoszek wraca do Kielc. Korona chce wyeliminować ekstraklasowicza

wtorek, 21 września 2021 19:51 / Autor: Damian Wysocki
Bartoszek wraca do Kielc. Korona chce wyeliminować ekstraklasowicza
fot. Wisła Płock
Bartoszek wraca do Kielc. Korona chce wyeliminować ekstraklasowicza
fot. Wisła Płock
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Korona Kielce rozpoczyna przygodę z Fortuna Pucharem Polski. W ostatnich sezonach „żółto-czerwoni” odpadali zwykle w początkowych rundach, teraz ma być inaczej. W 1/32 finału czeka ich starcie z ekstraklasową Wisłą Płock, prowadzoną przez doskonale znanego w Kielcach Macieja Bartoszka.

44-latka nie trzeba nikomu przestawiać. „Żółto-czerwonych” trenował dwa razy. Najpierw w sezonie 2016/17 doprowadził ich do piątego miejsca w ekstraklasie. Później, po trzech latach, podjął się trudnej misji ratowania najwyższej klasy rozgrywkowej. Bezskutecznie. Został na stanowisku i zaczął budować zespół niemal od podstaw. Nowe władze obdarzyły go bezgranicznym zaufaniem w kwestiach sportowych, ale „wiosną” poprzedniego sezonu, po kilku słabszych wynikach, zakończyły współpracę. W kolejnych czterech meczach drużynę poprowadził jego dotychczasowy asystent – Kamil Kuzera, który zainkasował aż 10 punktów. Następnie stery przejął Dominik Nowak.

– Trener Bartoszek prowadził tutaj inny zespół, teraz jest w innym miejscu, z innym potencjałem ludzkim. Nie zwracamy na to uwagi. Skupiamy się na tym, na co mamy wpływ – mówi Dominik Nowak.

Szkoleniowiec „żółto-czerwonych” przywiązuje dużą wagę do pucharowych rozgrywek. Jak sam zapowiada, wystawi „jedenastkę”, która będzie w stanie powalczyć o promocję do następnej rundy. Do zmiany na pewno dojdzie w bramce. Konrada Forenca zastąpi Marceli Zapytowski.

– Traktujemy ten mecz bardzo poważnie. Przyjeżdża zespół ekstraklasowy, ale nie czujemy się wyobcowani; jak zespół, który jest na straconej pozycji. Przy swoich kibicach chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i przejść do kolejnej rundy. Taryfy ulgowej nie będzie – przekonuje trener Korony.

– Kiedy gra się z rywalem z wyższej klasy, to chce się pokazać z jak najlepszej strony. Jest dodatkowa motywacja, aby utrzeć  mu nosa – mówi Adrian Danek, obrońca „żółto-czerwonych”.

Środowy mecz Wisła – Korona na Suzuki Arenie rozpocznie się o godz. 20.30 i będzie w całości transmitowany na naszej antenie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO