Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Mecz

SPORT

13. Kielecka Dycha za nami

poniedziałek, 29 września 2025 18:30 / Autor: Maciej Piętka
13. Kielecka Dycha za nami
13. Kielecka Dycha za nami
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Wczoraj (28 września) odbyła się kolejna Kielecka Dycha. W 13 edycji słynnego biegu udział wzięło 400 osób.  Bieg na 10 kilometrów od lat promuje sport w przestrzeni miejskiej. Na trasie pojawili się zarówno doświadczeni biegacze, jak i osoby startujące po raz pierwszy.

Najszybciej trasę w kategorii open pokonali Piotr Jaśtal z Domaszowic, który wygrał w 33 minuty i 22 sekundy, oraz Ilona Ostafijczyk z Końskich, która dotarła do mety w 41 minut i 59 sekund. Bieg główny poprzedziły dwa biegi dla dzieci.

Kielecka Dycha to najstarszy i największy bieg w Kielcach, który od lat przyciąga biegaczy-amatorów.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Miastem Kielce. Wsparcia udzielili wolontariusze z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – Wolontariat Kielce, Szkoły Podstawowej nr 9, Zespołu Szkół Informatycznych w Kielcach i Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Wesprzyj nas!
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO