Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

„Kielecka Dycha” wybiega na ulice

poniedziałek, 07 sierpnia 2023 09:47 / Autor: Damian Wysocki
„Kielecka Dycha” wybiega na ulice
„Kielecka Dycha” wybiega na ulice
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Ruszyły zapisy na jedenastą edycję „Kieleckiej Dychy”, jednego z największych biegów masowych w stolicy regionu. Po raz pierwszy trasa będzie prowadziła ulicami miasta.

W poprzednich dziesięciu latach „Kielecka Dycha” była biegiem terenowym. Jej trasa wiodła ścieżkami Stadionu Leśnego, wynosiła blisko 11 kilometrów.  

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach, który jest organizatorem wydarzenia, już od jakiegoś czasu zapowiadał zmianę koncepcji.

Od tego roku bieg będzie miał charakter uliczny. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 1 października o godz. 10. Zawodnicy wyruszą spod pomnika Henryka Sienkiewicza.  Następnie pokonają 10 kilometrów po trasie posiadającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

– Wydaje nam się, że ta formuła będzie ciekawsza dla uczestników. W naszym kalendarzu imprez mamy już typowo terenowy „Bieg Górski”. Jego trasa częściowo pokrywała się z „Kielecką Dychą”. Mamy nadzieję, że przenosząc ją do miasta sprawimy, że więcej osób będzie chciało brać w niej udział. Dzięki certyfikatowi, Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki będzie mógł w ramach biegu zorganizować mistrzostwa województwa na dystansie 10 kilometrów – mówi Przemysław Chmiel, dyrektor MOSiR w Kielcach.

Zgłoszeń do biegu należy dokonywać drogą elektroniczną – TUTAJ. Do 18 sierpnia opłata startowa wynosi 60 zł. Później wzrośnie do 70 zł.

batch_KD-poprawiona-2b.jpg

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO