Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Znów pojedziemy pociągiem z Kielc do Buska

środa, 11 kwietnia 2018 14:55 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. Dariusz Skrzyniarz / archiwum
Dariusz Skrzyniarz

Powrócą połączenia kolejowe pomiędzy Kielcami a Buskiem-Zdrojem. Od 30 czerwca mają ruszyć wakacyjne pociągi, które dwa razy dziennie będą woziły pasażerów ze stolicy regionu do znanego miasteczka uzdrowiskowego i z powrotem. Jest jeden mały minus – w taką podróż będziemy mogli wybrać się tylko w soboty i niedziele.

Zdaniem wicemarszałka Jana Maćkowiaka na takim połączeniu zyskają mieszkańcy obu miast. - Zwróćmy uwagę na to, że w trasę wyruszą dwie pary pociągów. Przed południem, będzie można pojechać do Buska z Kielc. Chwilę po dotarciu na miejsce pociąg pojedzie do stolicy regionu i wtedy tym połączeniem na przykład kuracjusze będą mogli zabrać się do Kielc, które oferują teatry, filharmonię, dobre kino czy centra handlowe. Przed wieczorem będą mogli powrócić do Buska - mówi wicemarszałek Jan Maćkowiak.

Nowe wakacyjne połączenie obsłużą Przewozy Regionalne. Odjazd przedpołudniowego pociągu z Kielc planowany jest o 10.52. Na miejscu będzie on o 11.45. Po 15 minutach pociąg wyruszy z powrotem do stolicy województwa. Wieczorny transport na Ponidzie pojedzie o 19.16. Kielczanie, którzy zdecydują się na całodniową wizytę w Busku, do pociągu powrotnego do miasta wsiądą o 20.28.

Podróż między Kielcami a Buskiem-Zdrojem potrwa około 53 minut. Władze regionu wierzą, że wakacyjny pociąg do Buska zdobędzie podobną popularność jak podobne połączenia do Sandomierza.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO