Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Zbiórka dla Radka. Do celu zostało ponad 700 tys. zł

piątek, 03 lutego 2023 11:51 / Autor: Weronika Kępa
Zbiórka dla Radka. Do celu zostało ponad 700 tys. zł
siepomaga.pl
Zbiórka dla Radka. Do celu zostało ponad 700 tys. zł
siepomaga.pl
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Pochodzący z Jędrzejowa dwunastoletni Radek Toborek walczy z kolejnym atakiem ostrej białaczki limfoblastycznej. Trwa zbiórka na mającą uratować mu życie terapię CAR-T Cell. Do celu zostało ponad 700 tysięcy złotych.

Chłopiec usłyszał diagnozę w 2020 roku.

„Rozpoczęła się dramatyczna walka, którą ciężko nawet opisać w kilku słowach… We wrześniu 2022 roku, po niemal dwóch latach ciężkiego leczenia, Radek bardzo się cieszył na powrót do szkoły”.

Radka czekały jeszcze tylko badania końcowe. Ich termin został wyznaczony na 25 października 2022.

„Lekarze zauważyli coś w płynie mózgowo-rdzeniowym. Wykonano badania szczegółowe, po których usłyszeliśmy diagnozę: wczesna wznowa ostrej białaczki limfoblastycznej, izolowana w centralnym układzie nerwowym! Od dawna nikt nie spotkał się z tak rzadką, lekoodporną białaczką ani tu w Polsce, ani za granicą”.

Radek ponownie trafił do szpitala.

„Od 15 listopada jesteśmy na oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Kielcach. (…) Po prawie miesiącu leczenia w płynie mózgowo-rdzeniowym było aż 66 procent blastów, choć powinno być czysto! Komórki nowotworowe okazały się lekooporne… Zmiana leczenia na jeszcze cięższe. Nowotwór nie tylko się nie zatrzymywał, ale rósł w siłę”.

Rodzice skonsultowali przypadek syna ze specjalistami z kraju i z zagranicy. 

„Ratunkiem dla Radka jest jedynie najnowocześniejsza jak dotąd terapia CAR-T! Nie ma innego leczenia… Wznowa u Radka jest tak specyficzna, że NFZ nie ma jej ujętej w programie refundacyjnym… Musimy w cztery tygodnie uzbierać niebagatelną kwotę ponad 1 milion 300 tysięcy złotych. Prosimy o pomoc”.

Chłopca można wesprzeć pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/radek-toborek

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO