Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Zalew Andrzejówka ładny i bezpieczny

piątek, 14 sierpnia 2020 10:59 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Bartek Mierzwa
Beata Kwieczko

W sierpniu ruszył sezon kąpielowy nad zalewem Andrzejówka. Chmielniczanie po modernizacji kąpieliska mogą korzystać m.in. z plaży z betonowymi leżakami, przebieralni, pomostów pływających i siłowni zewnętrznej.

Prace modernizacyjne polegały na oczyszczeniu zalewu i powiększeniu plaży. Wokół kapieliska powstała ścieżka pieszo-rowerowa a na zbiorniku zostały zamontowane pomosty pływające, z których chętnie korzystają najmłodsi amatorzy kąpieli wodnych. Z myślą o osobach, które stronią od słońca, stworzona została zadaszona wiata łukowa, a dla miłośników długich spacerów trasa edukacyjna z interaktywnymi tablicami, informującymi o występujących na tym terenie unikatowych gatunkach roślin i zwierząt. Przy zalewie utworzono także nowoczesny mini  plac zabaw.

Burmistrz Chmielnika Paweł Wójcik podkreśla, że teraz nad zalewem jest więcej miejsca do wypoczynku i relaksu.

– Jest tam nie tylko ładnie, ale i bezpiecznie. Teren wokół zalewu został pięknie oświetlony i objęty systemem monitoringu wizyjnego. To idealne miejsce zarówno do wakacyjnego odpoczywania, jak i na co dzień, do złapania oddechu po dniu pracy – mówi burmistrz Chmielnika.

Wypoczywający mogą skorzystać także z siłowni zewnętrznej, specjalnego miejsce na ognisko oraz boksy wyposażone w betonowe grille. Na całym terenie zamontowane zostały wygodne ławki oraz kosze na śmieci. W ramach zagospodarowania terenu wokół Andrzejówki, został wybudowany również budynek sanitarny, w którym znajdują się toalety i przebieralnie.

Zrewitalizowane kąpielisko przyciągnęło tłumy mieszkańców Chmielnika i okolic jeszcze przed oficjalnym otwarciem. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają codziennie w godzinach od 10 do 18 ratownicy WOPR.

Koszt rewitalizacji zalewu wyniósł około pięć milionów złotych, z czego 2,2 miliona stanowiło dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO