Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Zainaugurowali sezon turystyczny w województwie świętokrzyskim

sobota, 20 kwietnia 2024 20:01 / Autor: Michał Łosiak
Zainaugurowali sezon turystyczny w województwie świętokrzyskim
Zainaugurowali sezon turystyczny w województwie świętokrzyskim
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Świętokrzyski Piknik Turystyczny w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Korzecku wraz z Gwiaździstym Rajdem Pieszym zainaugurował sezon turystyczny w naszym regionie. Imprezę poprzedziły oficjalne uroczystości.

Sezon zainaugurowano już po raz 21. Tym razem został on otworzony w Chęcinach.

– Dialog, który nawiąże się w tym miejscu pomiędzy przedstawicielami sektora turystycznego jest jednym z nadrzędnych celów tego wydarzenia. Spotykamy się, aby wzajemnie wymienić spostrzeżeniami, przekazać naszą wizję oraz zdanie na temat turystyki i otrzymać odpowiedź zwrotną czego oczekują i potrzebują organizacje, stowarzyszenia, przedsiębiorcy. Z optymizmem patrzę na przyszłość turystyki i jestem przekonany, że rok 2024 przyciągnie równie wiele co w roku poprzednim, a może nawet więcej turystów do naszego urokliwego województwa świętokrzyskiego – mówił w Chęcinach Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

W sobotę (20 kwietnia) na starcie spotkali się piechurzy, którzy wzięli udział w czterech marszach o różnej skali trudności. Najkrótszą zaplanowano w samych Chęcinach.

– Najdłuższa wyruszyła z Miedzianki spod Izby Górnictwa Kruszcowego wędrując do Królewskiego Miasta. Było wiele stoisk promocyjnych m.in. Nadleśnictwa Kielce, czy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Był wóz strażacki i prywatne muzeum z Wolicy – opisuje Paweł Milewicz, współorganizator wydarzenia.

Nie zabrakło wspaniałego pikniku, który swoją muzyką uświetnił zespół Andrzej i Przyjaciele.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO