Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Wyjątkowy gość z Szampanii w restauracji Da Vinci

poniedziałek, 07 sierpnia 2023 11:13 / Autor: Weronika Karyś
Wyjątkowy gość z Szampanii w restauracji Da Vinci
Źródło: FB DA VINCI
Wyjątkowy gość z Szampanii w restauracji Da Vinci
Źródło: FB DA VINCI
Weronika Karyś
Weronika Karyś

W miniony weekend odbyło się wyjątkowe wydarzenie z wyjątkowym gościem, który do podchęcińskiego Da Vinci przyjechał prosto z francuskiej Szampanii. Mowa o Annie Météyer, która wraz z mężem od 20 lat prowadzi rodzinną winnicę i współtworzy sławnego na całym świecie szampana Météyer.

Ten wieczór na długo pozostanie w pamięci obecnych na nim gości. Zgromadzeni w sobotę (5 sierpnia) w restauracji Da Vinci mieli okazję nie tylko poznać Polkę, Annę Météyer, ale również, a może przede wszystkim skosztować aż pięciu szampanów prosto z rodzinnego domu jej męża oraz posłuchać o historii wina musującego. Nie zabrakło również pysznych dań kuchni francuskiej, przygotowanych przez Nicholasa Allena.

– Mogliśmy zdegustować rozpływających się w ustach małży świętego Jakuba, do którego zaserwowano nam szampana Nuits Blanches. Pojawiło się też assiette z grillowanym bakłażanem, do którego podano szampana Expression Noir. Kolejną pozycją było nougatine z ryb, a trunek – Tradition. Największym smakowym zaskoczeniem była jagnięcina z żelką miętową i szampan Harmonie Rose. No i deser… suflet czekoladowo-kawowy z wiśniami do szampana Folie douces. To była poezja. Wieczór był przemiły i zaskakująco interesujący – stwierdza pan Hubert, jeden z gości.

Minister Francji odznaczył Annę Météyer orderem za zasługi oddane winiarstwu. Z kolei Konsulat uhonorował ją w kategorii „Wybitny Polak we Francji”. Franck Météyer, czyli mąż Anny, jako pierwszy otrzymał z kolei wyróżnienie Pierre Cheval de l'Embellissement w kategorii winiarz.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO