Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Wizyta ambasadorów w innym terminie. Przyjadą za dwa tygodnie

czwartek, 03 października 2019 10:56 / Autor: Beata Kwieczko
Wizyta ambasadorów w innym terminie. Przyjadą za dwa tygodnie
Fot. archiwum
Wizyta ambasadorów w innym terminie. Przyjadą za dwa tygodnie
Fot. archiwum
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Planowana na najbliższy weekend wizyta w województwie świętokrzyskim ponad 50 ambasadorów z różnych krajów świata  została odwołana. Powód? Pogrzeb Kornela Morawieckiego.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą sobotę w Warszawie, dlatego wizyta ambasadorów została przełożona o dwa tygodnie. Rozpocznie się w piątek, 18 października i potrwa do niedzieli, 20 października.

Przypomnijmy. Swoją obecność w województwie świętokrzyskim zapowiedziało ponad 50 ambasadorów z różnych krajów świata. Celem ich wizyty jest zaprezentowanie dorobku naszego województwa, działań kulturalnych i walorów krajobrazowo-turystycznych naszego regionu.

Pobyt w Kielcach rozpocznie się od spotkania w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. W programie jest też koncert w Filharmonii Świętokrzyskiej, wizyta w Parku Etnograficznym w Tokarni, Kieleckim Parku Technologicznym, Muzeum Porcelany w Ćmielowie, Winnicy Grzegorza i Wioletty Brzostowiczów w Opatowie, kolegiacie św. Marcina w Opatowie, Muzeum Przyrody i Techniki "Ekomuzeum" im. Jana Pazdura w Starachowicach oraz Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. Będzie to już trzecia tego typu wizyta w naszym regionie. Ostatnia odbyła się w 2011 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO