Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

[WIDEO] Wyłudzali kredyty i pożyczki. Policjanci rozbili gang

wtorek, 02 kwietnia 2024 12:11 / Autor: Aleksandra Rękas
[WIDEO] Wyłudzali kredyty i pożyczki. Policjanci rozbili gang
[WIDEO] Wyłudzali kredyty i pożyczki. Policjanci rozbili gang
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Dziesięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej pożyczki, kredyty i leasingi z banków, zatrzymali kieleccy policjanci CBZC. Straty szacowane są na… ponad pięć milionów złotych.

Akcja śledczych miała miejsce w drugiej połowie marca. Chodziło o członków gangu, którego członkowie przedstawiali fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, by zaciągać pożyczki.

- Policjanci zatrzymali dziesięć osób na terenie czterech województw: mazowieckiego, zachodniopomorskiego, śląskiego oraz łódzkiego. Wobec dwóch z zatrzymanych, sąd na wniosek prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – informuje podkomisarz Marcin Zagórski z Zespołu Prasowego Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Z ustaleń mundurowych wynika, że grupa wykorzystywała luki w prawie i dobre kontakty pośredników finansowych, a także bankowość elektroniczną i narzędzia internetowe. Straty przekraczają pięć milionów złotych.

- Dotychczas zarzuty przedstawiono łącznie 39 osobom, w tym 19 podejrzanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustw co do mienia znacznej wartości. Na ten moment siedmioro podejrzanych jest tymczasowo aresztowanych – uzupełnia podkomisarz Zagórski

Śledczy nie wykluczają w najbliższym czasie kolejnych zatrzymań.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO